Bezkresne Ścieżki od Nuy

W zachodnim obszarze Jelenioborza natknąć się można na Bezkresne Ścieżki – starożytną sieć brukowanych traktów wijących się pośród gęstej roślinności w obrębie murów zrujnowanego zamku.

Ścieżki schodzą się u bram budowli najeżonej wieżami o żelaznych okiennicach. W zamierzchłych czasach wieże te, wybijając się ponad sklepienie lasu, wskazywały drogę do domeny nieustępliwego, szalonego budowniczego zamku – Od Nuy. Szaleństwo Od Nuy odcisnęło swój ślad również głęboko pod powierzchnią ziemi, gdzie rozciągają się bezkresne, usłane kośćmi lochy i nieodwiedzane od stuleci katakumby. Bezkresne Ścieżki – jak nazywają je starzy Glanfathianie – to nie miejsce dla żyjących, jednak gawędziarze powiadają z przekonaniem, że wiele silnych dusz odnalazło w podziemiach posiadłości Od Nuy swój wieczny dom.

Pozostałe doniesienia na temat Ścieżek to w większości fikcja, domysły albo przechwałki odurzonych svefem umysłów znudzonych najemników. Zastępy zagubionych dusz czyhające na żywych, grobowce rozmiaru katedr przepełnione ofiarami straszliwych epidemii, pozbawione światła komnaty skrywające pozostałości nieudanych eksperymentów Od Nuy… Większość opowieści zgadza się jednak co do jednego: w lochach zamku spoczywają dziesiątki zapomnianych krypt, których nieprzeniknione ciemności rozświetlają jedynie magiczne twory Od Nuy i blask skarbów porzuconych przez nieszczęsnych intruzów. Lęk przed domniemanymi mieszkańcami ruin, a zwłaszcza przed perspektywą dołączenia do ich szeregów, jest tak silny, że nawet w żartach pijanych poszukiwaczy przygód nie pojawia się nigdy zamiar wkroczenia na Bezkresne Ścieżki…

Poziomy lochu

Kampania crowdfunding

Mega-loch został dodany jako bonus kampanii crowdfunding. Po uzyskaniu wsparcia od ponad 50 tysięcy darczyńców Obsidian zaproponował trzypoziomową konstrukcję lochu. Każdy następny poziom odblokowywany był po uzyskaniu wsparcia kolejnych 2,5 tysiąca fanów lub 20 tysięcy polubień na społecznościowym profilu Obsidian. W efekcie loch rozszerzono do 15. poziomu (przyczyniło się do tego ponad 77,5 tysiąca darczyńców i 20 tysięcy fanów na facebooku).