Ostrze Bezkresnych Ścieżek

Odkrywając kolejne poziomy Bezkresnych Ścieżek Od Nuy, natkniemy się na fragmenty legendarnego ostrza. Aby skompletować artefakt, będziemy musieli znaleźć wszystkie jego części oraz zdolnego kowala, który złączy broń w jedną całość.

Ostrze Bezkresnych Ścieżek ‒ opis

Pewien aedyrski odkrywca usłyszał kiedyś legendę o engwitańskim grobowcu pełnym największych skarbów dawnego imperium. Zdeterminowany, by zyskać sławę i fortunę, nakazał jednemu z najlepszych kowali w Jelenioborzu wykonać ostrze godne tego zadania.

Wkroczył do miejsca zwanego Bezkresnymi Ścieżkami Od Nuy i nigdy więcej już o nim nie słyszano. Zło zamieszkujące w podziemiach przywłaszczyło sobie jego rzeczy, a jego bezcenne ostrze zostało roztrzaskane.

Gdzie zdobyć? Szybki poradnik:

  • Złamane ostrze jest na 2. poziomie Ścieżek Od Nuy (chata xauripów, na zachodzie mapy).
  • Jelec miecza jest na 5. poziomie, w centralnej komnacie, którą otwiera ukryty przełącznik (wymaga trybu skradania i 7. poziomu mechaniki)
  • Druga część złamanego ostrza jest na 9. poziomie lochu. Potrzebujemy 10 punktów mechaniki (ukryty przycisk).
  • Klejnot głowicy znajdziemy na 12. poziomie lochu.
  • Po skompletowaniu przedmiotów kowal Dunstan w Warowni Tygla przekuje miecz na nowo.

Złamane Ostrze

Pierwszy fragment miecza znajdziemy na drugim poziomie Bezkresnych Ścieżek Od Nuy, a mówiąc bardziej precyzyjnie, w chacie xauripów. W naszym dzienniku pojawi się nowe zadanie.

Wspaniała starożytna broń została rozebrana na części, które rozrzucono po Bezkresnych Ścieżkach Od Nuy. Być może, jeśli odnajdę wszystkie części, możliwe będzie przekucie broni.

Jelec miecza

Na 5. poziomie Bezkresnych Ścieżek Od Nuy znajdziemy jelec miecza. Aby dostać się do pomieszczenia zaznaczonego na mapie, musimy wejść w tryb skradania (klawisz alt). Warto zaznaczyć, że przycisk pojawi się tylko wówczas, gdy choć jedna z twoich postaci ma mechanikę na poziomie 7 lub wyższym.

Druga część złamanego ostrza

Trzecia część broni, a druga część ostrza, znajduje się na 9. poziomie Ścieżek. Podobnie jak w przypadku jelca, aby ją zdobyć, potrzebna będzie rozwinięta mechanika (poziom 10., w trybie skradania). Po aktywacji przycisku otworzy się wejście do ukrytej komnaty, w której znajdziemy kolejny fragment broni.

Klejnot Głowicy

Ostatnia część miecza znajduje się na 12. poziomie Bezkresnych Ścieżek. Aby ją zdobyć, musimy zabić witraka, który jest w posiadaniu klejnotu głowicy.

Po zebraniu wszystkich elementów ostrza, pozostaje nam znaleźć kowala, który będzie w stanie przekuć broń na nowo. W tym celu musimy udać się do Warowni Rycerzy Tygla (Zarzewie, Zatoka Buntu), gdzie spotkamy kowala Dunstana (jeśli rozpoczęliśmy akt III, Zatoka Buntu na powrót zostanie otwarta, gdy dotrzemy do Bliźniaczych Wiązów). Po krótkiej sekwencji dialogowej otrzymamy Ostrze Bezkresnych Ścieżek (statystyki broni znajdziecie na grafice wyżej).

Pomyślnie odzyskałem wszystkie części Ostrza Bezkresnych Ścieżek i wykułem je na nowo u kowala Dunstana w Zatoce Buntu. Ta potężna broń powinna dobrze mi służyć podczas podróży.