Bezkresne Ścieżki Od Nuy, poziom 8

Ósmy poziom Ścieżek Od Nuy przepełniony jest przeciwnikami, począwszy od szkieletów i darguli po bardzo silne fampyry. Eksplorację rozpoczniemy w południowej części [1] lokacji. Drzwi na lewo od wejścia wymagają rozwiniętej umiejętności Mechaniki (minimum 9).

Na adrowej dłoni spotkamy kilka nieagresywnych darguli oraz Fampyra [2], z którym możemy porozmawiać (wymaga znajomości języka engwitańskiego, którego nauczymy się w trakcie wątku głównego). Mężczyzna siedzący na kamiennym tronie pozwoli nam przejść, jeśli pozbędziemy się pozostałych fampyrów.

Pozbądź się tych padlinożerców, a wówczas ja pozwolę ci przejść. A nawet odpowiem na twoje głupie pytania.

Po pokonaniu wszystkich przeciwników i oczyszczeniu poziomu, Fampyr zgodnie z obietnicą przepuści nas na niższy poziom Ścieżek Od Nuy [4]. Możemy również zignorować jego prośbę i przedrzeć się do następnego piętra siłą. Fampyr pozostawi po sobie adrową zbroję

Po podpisaniu Traktatów Dziesięcioletnich, w rocznicę Wojny Czarnych Drzew, Gréf Admeth Hadret zakazał plądrowania engwitańskich ruin. Spodobało się to Glanfatanom i mieszkańcom atakowanych przez nich pogranicznych wiosek, jednak kupcy i poszukiwacze przygód nie byli zadowoleni, jako że zarabiali na życie, sprzedając engwitańskie znaleziska.

Wielu z nich przerzuciło się więc na wytwarzanie i handel replikami. Wiele fałszywek było tak udanych, że nawet uczeni mieli problemy z ich odróżnianiem. Z czasem zaczęto zatrudniać enigmatyków celem określenia autentyczności wartościowych obiektów.

Argwes Adra („Adrowa Zbroja”) pochodzi z ruin położonych niedaleko Dworu Pochylonych Jesionów, ale tak bardzo przypomina dwie znane fałszywki, że przewędrowała przez Zatokę Buntu, Ancenze i Selonę zanim animanta z Bardy zaświadczył o jej autentyczności.

Schodami głównymi [3] możemy wrócić na szczyt Ścieżek.