Bezkresne Ścieżki Od Nuy, poziom 4

Na czwartym poziomie w centralnej części komnaty zobaczysz fragment głowy adrowego posągu, który jest widoczny również na ekranach wczytywania całej lokacji.

Na początku pojawisz się w zachodniej części [1], której schody zaprowadzą cię z powrotem na poprzednie piętro. W całej lokacji roi się od trolli i szlamu, ale doświadczona drużyna (4-6 poziom) nie powinna mieć większych problemów. W bibliotece [2] znajdziemy pieczęć z heliotropowym kamieniem, którego odkrycie aktywuje zadanie: „Pieczęcie Bezkresnych Ścieżek

W Ścieżkach Od Nuy leżą porozrzucane, tajemnicze pieczęcie, na których widnieją inskrypcje z zapomnianymi runami i symbolami. Muszę się dowiedzieć, w jaki sposób można ich użyć.

Niedaleko adrowego posągu spotkamy kolejną grupę wrogów, w tych wielki, czarny szlam, w którego zwłokach znajdziesz szablę „Stanowczość”. Przedmiot otwiera sekretne drzwi na trzecim poziomie Od Nuy.

Powiadają, że szabla zwana Stanowczością należała niegdyś do starożytnego rodu wojowników, starszego niż Imperium Aedyrskie, chociaż jej pochodzenie zawsze było przedmiotem dysputy. Wiadomo na pewno, że przekazywano ją z pokolenia na pokolenie w rodzie earlów Yenboru oraz, że popłynęła z nimi za morze podczas kolonizacji Jelenioborza. Szablę uważano za symbol ich szlachetnego urodzenia i na większości oficjalnych portretów członków rodu widać to właśnie ostrze.

Najmłodszy z członków rodu postanowił odrestaurować broń, by mogła pełnić funkcje nie tylko ceremonialne. Przekuto ją w klingę, która uderzała mocno i celnie. Młody earl dzierżył ją podczas próby odbicia warowni Caed Nua – tradycyjnej siedziby earla Yenboru. Zarówno broń, jak i jej właściciel zaginęli i nigdy ich nie widziano.

Podczas Wielkiego Buntu podjęto kilka wypraw, celem odnalezienia ostrza, jednak bez powodzenia.

Schody [4] prowadzą na piąte piętro.