Bezkresne Ścieżki Od Nuy, poziom 14

To przedostatni poziom lochów. W centrum komnaty zobaczysz gigantyczny kryształ z adry wewnątrz którego dostrzeżesz sylwetkę tajemniczej postaci. Odblokuj schody [1] do wyższych poziomów Ścieżek Od Nuy. Jeżeli potrzebujesz zapasów, to najlepszy moment, by po nie wrócić.

Blisko kryształu [2] pojawi się duch samego Od Nuy – zadanie „Władca podziemi” zostanie zaktualizowane, a ty będziesz w stanie porozmawiać ze zjawą.

Możesz wykorzystać intelekt (min. 17) i wiedzę (min. 5) aby przekonać ducha, że nie szukasz zwady. Dowiesz się również więcej o tym, co czeka cię na najniższym poziomie Ścieżek. Jeżeli nie masz wystarczającego wskaźnika intelektu i wiedzy, rozmowa zakończy się walką z Od Nuą i trzema uwięzionymi duszami: Andarą, Riomarą i Isarną.

Po długiej i ciężkiej podróży przez mroki Bezkresnych Ścieżek w końcu dotarłem do miejsca, w którym spoczywał sam Od Nua. Napotkałem jego ducha, którego własny gniew i żal uwięziły w tym miejscu. Powiedział mi, że nie jest Władcą Podziemi ani osobą, która wysyła bestie do Caed Nua. Wyznał, że prawdziwy wróg znajduje się w najniższym poziomie Od Nuy pod jego komnatą. Muszę jedynie przejść przez bramę za grobowcem Od Nuy, by znaleźć tego władcę.

Po pokonaniu przeciwników czas zejść niżej, na ostatni poziom Ścieżek Od Nuy.