Bezkresne Ścieżki Od Nuy, poziom 3


Na trzecim poziomie Ścieżek spotkamy bandy ogrów, które z łatwością są w stanie powalić nawet kilku bohaterów. Walcząc przeciwko nim dobrze wysyłać samotnego wojownika, który jest w stanie zablokować przejście lub most. We wschodniej komnacie [1] możemy porozmawiać z Thulgarem – ogrem, który wyjaśni nam dlaczego jego bracia postradali zmysły. W ten sposób rozpoczniemy zadanie: „W akcie desperacji”.

Jeden ze spotkanych przeze mnie ogrów chciał porozmawiać. Thulgar twierdzi, że jest jednym z ostatnich, o ile nie ostatnim ogrem, który nie postradał zmysłów. Inni podporządkowali się rozkazom przywódczyni Zolli, która, dotknięta obłędem spowodowanym głodem i dziwnymi koszmarami, posunęła się do kanibalizmu, by pozostać przy życiu. Thulgar poprosił mnie o zrobienie tego, czego sam nie był w stanie zrobić: zakończenia życia Zolli i w ten sposób położenia kresu tej brutalnej egzystencji. Poprosił, żebym w dowód dokonania tego czynu przyniósł mu jej obręcz.

Północny posąg [2] otworzy sekretne drzwi, jeśli umieścimy w nim szablę „Stanowczość”. Broń znajdziemy na 4. poziomie Bezkresnych Ścieżek.

W centralnej komnacie [3] spotkasz Zollę – przywódczynię ogrów, o której wspominał Thulgar. Aby ją pokonać, najlepiej zastawić wąskie przejście (wówczas tylko jeden ogr będzie w stanie atakować naszą drużynę) wytrzymałym wojownikiem z tarczą. Po pokonaniu groźnej przeciwniczki, należy oddać obręcz Thulgarowi – w ten sposób zakończymy zadanie.

Schody główne [4] mogą przenieść nas na sam szczyt Ścieżek Od Nuy. Warto więc wrócić się na pierwsze piętro mega-lochu i odblokować zamknięte drzwi.

Ostatnie, trzecie schody [5] prowadzą na 4. poziom lochu.

W lokacji znajdziecie również dwa ukryte schowki – aby je wykryć, należy przejść w tryb skradania (klawisz alt).