Frakcje

Frakcje to organizacje zbudowane wokół konkretnego nurtu filozoficznego. Są swoistym odpowiednikiem gildii, do których dostęp uzyskamy, udowadniając naszą lojalność i zaangażowanie.

Jak dołączyć do frakcji?

W Planescape: Torment możemy dołączyć do 5 spośród 15 frakcji opisanych w settingu Planescape. W niniejszym dziale zajmiemy się tymi właśnie frakcjami. Jeśli chcesz poznać je wszystkie, zachęcamy do zapoznania się z artykułem Filozofia Planescape’a.


Grabarze (Martwi)

Wszyscy jesteśmy martwi. Niektórzy bardziej niż pozostali. Studiujemy zatem nasz obecny stan z pokorą, wyzbywając się pasji, i zmierzamy ku czystości Prawdziwej Śmierci.

Dołączyć do frakcji Grabarzy możemy za sprawą Emorika. Bohater przebywa wraz ze swoją świtą w Gospodzie Proch do Prochu.

Przystąpienie do Grabarzy – poradnik

Chaosyci (Kaosyci)

Chaos jest prawdziwy, porządek to ułuda. Przyjmując przypadkowość Wieloświata, uczymy się jego sekretów.

Do frakcji Chaosytów dołączymy za sprawą Jazgoczącego Dzikusa. Spotkamy go w pobliżu Gospody Pod Gorejącym Człekiem, w Ulu południowo-wschodnim.

Przystąpienie do Chaosytów – poradnik

Bogowcy (Wyznawcy Źródła)

Każde życie pochodzi z tego samego boskiego Źródła. Przychodzi i odchodzi w formie, w jakiej kosmos poddaje je próbom.

Zrekrutować do Bogowców może nas Keldor, jeden z przywódców Wyznawców Źródła. Spotkamy go w Wielkiej Kuźni.

Przystąpienie do Bogowców – poradnik

Anarchiści (Liga Rewolucyjna)

Status quo został zbudowany na chciwości i kłamstwach. Zniszczmy frakcje. Zburzmy je i odbudujmy od nowa. To jedyny sposób na poznanie prawdy.

Przed przystąpieniem do Anarchistów musimy wypełnić wszystkie zadania dla Keldora. Wówczas Bedai-Lin (która jest w rzeczywistości Anarchistką) będzie miała dla nas kilka nowych, następujących po sobie zleceń.

Przystąpienie do Anarchistów – poradnik

Stronnictwo Doznań (Czuciowcy)

By poznać Wieloświat, musisz go w pełni doświadczyć. Zmysły kierują nas ku prawdzie, bowiem Wieloświat jest tylko tym, co można wyczuć.

W szeregi Czuciowców wstąpimy za sprawą Drzazgi. Bohater spędza czas w Miejskim Gmachu Rozrywki.

Przystąpienie do Czuciowców – poradnik