Sagani

Sagani jest tundrową krasnoludką; pochodzi z wioski Massuk położonej w Naasitaq (Archipelag Martwego Ognia). Spotkamy ją w Równinach na Krańcu LasuŁowczyni towarzyszy zwierzęcy towarzysz – lis Itumaak.

Sagani przybyła do Jelenioborza w poszukiwaniu nowego wcielenia Persoqa – członka starszyzny jej wioski. Poszukuje go już przeszło pięć lat. Mieszkańcy wioski podarowali łowczyni adrową figurkę, która zawiera fragment duszy Persoqa. Sagani używa jej, by go wytropić, ale im bliżej celu, tym trudniej go odnaleźć. Kiedy krasnoludka dowiaduje się, że postać gracza jest Widzącym, prosi nas o pomoc.

Miała pięcioro dzieci – Yakonę, Estuyę, Najuo, Aniika i Malaaka. Estuya i Aniik zmarli podczas długich, chudych zim, a Malaak dopiero zaczynał mówić, kiedy wyruszała w podróż. Ma również męża – Kallu.

Postać zaprojektowała Carrie Patel.

Długie łowy

Zadanie rozpocznie się w momencie, gdy bohater zbada figurkę niedźwiedzia, która jest w posiadaniu krasnoludki. Wizja, którą zobaczy, wskaże krawędź urwiska na Perłowych Klifach – przypuszczalne miejsce pobytu Persoqa. Do wymienionej lokacji można trafić, udając się z Równin na Krańcu Lasu na południe, do Palących Wodospadów, a następnie wybierając kierunek zachodni.

Na urwiskach ujrzymy kolejną wizję, która zaprowadzi nas do adrowego łuku w gęstym lesie Dorzecza Wiązów. Tam, zobaczymy ostatnią z wizji. Tym razem Persoq stać będzie w lesie, otoczony przez poczerniałe drzewa i rozpadające się ruiny. Będzie z nim grupa glanfatańskich myśliwych. Ostatnim celem wyprawy stanie się Północna Głusza (niedaleko Bliźniaczych Wiązów).

Pokaż spoiler

Persoqa znajdziemy w cielenie jelenia zranionego przez myśliwych. W zależności od naszych rozmów z Sagani, jej reakcje na to, co zobaczy, będą się znacząco różnić: przeprawa może wzmocnić w niej poczucie celu, przypomnieć o tym, jak bardzo tęskni za mężem i dziećmi, lub wzbudzić poczucie bezcelowości całej przygody.

[collapse]

Zakończenie

Pokaż spoiler
[collapse]
W zależności od obranej ścieżki postępu zadania Długie łowy i rozmów z bohaterką, epilog przybierze jedną z następujących form:

  • Cała wioska świętowała jej powrót, jednak prawdziwą radość przyniosło jej spotkanie z Kallu i dziećmi. Porzuciła swoją pozycję łowczyni i odtąd wraz z Itumaakiem spędzała dnie pracując w wiosce, a noce w domu. Widziała, jak jej dzieci, a potem ich dzieci, dorastają i dobrze sobie radzą. Kiedy znalazła się na łożu śmierci, u jej boku płakało i żegnało ją pięć pokoleń.
  • Cała wioska świętowała jej triumf, a Sagani czuła dumę i uniesienie, wzmocnione radością mieszkańców Massuk. Nigdy więcej nie zwątpiła w sens swojego poświęcenia. Po dziesięcioleciach bycia łowczynią Sagani została w końcu szanowaną członkinią starszyzny wioski. Wspomagała swą społeczność mądrą radą, a pokolenie po jej odejściu kolejna łowczyni wyruszyła w świat, by odnaleźć duszę Sagani.
  • Sagani i Widzący/Widząca nigdy nie odnaleźli wspólnie Persoqa. Zanim wyszli ze Słońca w Cieniu, adrowa figurka zupełnie zgasła, a po miesiącu Sagani w końcu przyjęła do wiadomości fakt, iż trop Persoqa ponownie wystygł. Dalsze poszukiwania zawiodły ją poza Jelenioborze, aż do Żyjących Ziem. Ujrzała wielkie, nadmorskie miasta Rauatai i ruiny Starej Vailii, starając się zapamiętać wszystkie szczegóły tych dziwnych, dalekich krain.