Pillars of Eternity ‒ Portal donatorów (Poradnik)

Portal Pillars of Eternity już działa. Po zarejestrowaniu się na stronie można uregulować wszystkie kwestie dotyczące zamówienia. W tym krótkim poradniku dowiecie się, jak przypisać wpłaty do wskazanych przez siebie nagród.


Link: Portal donatorów

Aby przejść do strony zarządzania zamówieniami, kliknij link na podświetlonym obszarze na stronie głównej (lub po prostu kliknij tutaj).

Na tej stronie możesz zarządzać istniejącymi zamówieniami oraz podpinać nowe.

Strona zarządzania zamówieniami to pierwszy krok do odebrania nagród. Za jej pomocą możesz:

  • Przeglądać zamówienia powiązane z adresem e-mail przypisanym do twojego konta.

W sekcji „Your Pledges” znajdziesz wszystkie zamówienia powiązane z adresem e-mail przypisanym do konta. Masz możliwość sprawdzenia, czy wszystko się zgadza.

  • Przypisać do konta dodatkowy adres e-mail.

Jeżeli twoje wpłaty powiązane były z różnymi adresami e-mail, możesz teraz przyłączyć je wszystkie do konta. Po kliknięciu „Link another pledge” w sekcji „Your Pledges”, możesz wprowadzić dodatkowy adres e-mail, na który otrzymasz żądanie potwierdzenia rejestracji. Po potwierdzeniu wszystkie wpłaty powiązane z tym adresem zostaną wyświetlone w sekcji „Your Pledges”.

  • Potwierdzić, na co ma zostać przeznaczona kwota zamówienia.

Jeżeli kwota twojego zamówienia pokrywa się z wybranym przez ciebie progiem nagród z Kickstartera lub PayPala, portal donatorów automatycznie ustali odpowiednie nagrody. Jeżeli kwoty są różne, musisz wyszczególnić, na co chcesz przeznaczyć dodatkowe fundusze. Mogą to być np. dodatki, koszty przesyłki lub darowizna. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z Obsidian, klikając przycisk „Contact us” i pisząc wiadomość. Pamiętaj, że do momentu, kiedy pracownik Obsidian odpowie na twoje pytanie, nie będziesz mieć możliwości edycji konta ‒ ma to na celu uniknięcie niewłaściwych wyborów.

Na stronie zarządzania nagrodami możesz zatwierdzić wybrany próg nagród lub go podnieść.

Kolejnym krokiem jest wybór nagród. Potwierdź wybór nagród, zaznaczając na liście odpowiednią pozycję. Jeżeli masz możliwość podniesienia progu nagród, możesz zaznaczyć opcję inną niż początkowa. Nie przejmuj się różnicami w cenie ‒ zajmiemy się tym na etapie rozliczenia.

Jeżeli chcesz zamówić dodatki, możesz zrobić to teraz.

Jeżeli wciąż chcesz zamówić t-shirt PoE, podkładkę pod mysz, opowiadanie Chrisa Avellone’a lub inny dodatek, możesz zrobić to na tej stronie.

Przed ostatecznym zatwierdzeniem zamówienia, możesz je jeszcze raz przejrzeć.

Wypełnij informacje dotyczące wysyłki (jeśli dotyczy).

Jeśli w skład twojego zamówienia wchodzą materialne nagrody, wprowadź dane do wysyłki. Przypominamy, że koszt przesyłki do Polski to od 15 do 30 USD w zależności od wybranych nagród.

 

Podniesienie progu nagród lub kupno dodatków może wymagać użycia karty kredytowej lub PayPala.

 

Jeżeli wpłacona przez ciebie uprzednio kwota pokrywa wartość wszystkich wybranych nagród i dodatków, musisz tylko zatwierdzić zamówienie. Jeżeli decydujesz się na droższy próg nagród lub dokupujesz dodatki, strona przekieruje cię na odpowiednią platformę płatności.

Wypełnij informacje dotyczące nagród wewnątrz gry.

 

Na osoby, których zamówienia obejmują nagrody wewnątrz gry (adnotacja w napisach końcowych, pomniki upamiętniające, bohaterowie niezależni, przedmioty, karczmy, portrety itd.) lub dodatki wymagające podania informacji (koszulki), czekają formularze do wypełnienia. Można je znaleźć na końcowej stronie edycji zamówienia lub w swoim profilu.

Gratulacje, wszystko jest już gotowe. Teraz wystarczy już tylko rozejrzeć się po pozostałych obszarach portalu donatorów. Znajdziesz tam więcej informacji na temat gry oraz filmy, zrzuty ekranu i tapety.