Wywiady z twórcami Planescape i Planescape: Torment

Zbiór tłumaczeń i naszych wywiadów z twórcami Planescape: Torment (Chris, Colin) oraz settingu Planescape (David).


Podróżnik Sfer – Rozmawialiśmy z Chrisem Avellone’em

Jak rzekł kiedyś Zerthimon, „kto nie gra w gry RPG, nie *zna* siebie” [Dziewiąty Krąg]. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Równie pewne jest to, że mało kto *zna* erpegi tak dobrze jak Chris Avellone, z którym mieliśmy okazję porozmawiać o pracy projektanta, dawnych i nowych wyzwaniach oraz pierwszych doświadczeniach z Numenerą. Oczywiście nie zapomnieliśmy również o Planescape: Torment.

Czytaj całość

Powrót do Miasta Drzwi – Wywiad z Colinem McCombem

Minęło trzynaście lat, od kiedy nasz „Nieśmiertelny” bohater wyruszył w poszukiwaniu utraconej tożsamości. Jego niezwyczajna podróż po Sferach pozwoliła nam na własne oczy ujrzeć Wieloświat, zanurzyć się w historię niepowtarzalnych, odartych ze schematów bohaterów i wziąć udział w wyjątkowych bitwach, które… toczyły się w dialogach.

Czytaj całość

Wywiad z Davidem ‘Zebem’ Cookiem

Niech cień Pani zawsze Was omija! Mamy zaszczyt przedstawić tajemnicze zapiski traktujące o początkach Wieloświata. Nasze modrony datują je na 2001 rok, a śpiewka głosi, że są to słowa samych Mocy.

Tym razem wracamy do źródeł. Prezentujemy tłumaczenie jednego ze starszych wywiadów z Davidem „Zebem” Cookiem — twórcą settingu Planescape.

Czytaj całość