Bezkresne Ścieżki Od Nuy, poziom 5


Na piąty poziom możesz dostać się w jeden z dwóch sposobów: klasycznym zejściem z czwartego piętra [1] lub alternatywnie [3] – skacząc z pomieszczenia rytualnego na poziomie drugim.

Jeżeli chcesz wrócić na szczyt Bezkresnych Ścieżek, możesz to zrobić, opuszczając lokację przez schody główne znajdujące się w północnej części poziomu [2].

W tej lokacji znajdują się dwa miejsca warte naszej uwagi. Pierwszą jest ukryte pomieszczenie, aktywowane przez specjalny przełącznik [4], który zobaczymy tylko w trybie skradania – wymagana jest do tego również Mechanika na poziomie 7. lub wyższym. Wewnątrz znajdziemy drugą część Ostrza Bezkresnych Ścieżek – a konkretniej jelec miecza.

Drugim interesującym punktem [5] jest przejście do następnego poziomu strzeżone przez xauripy oraz draka (rozwinięta forma żmija, która nie osiągnęła – i może już nie osiągnąć – dojrzałości smoka). Po krótkiej rozmowie czeka nas – jak dotąd – najtrudniejsza potyczka w Ścieżkach Od Nuy. Po rozprawieniu się z drakiem, w pobliżu znajdziesz ukrytą skrytkę (wymaga trybu skradania).

Interesujące przedmioty

Ukojenie Ilfana Byrngara

Ilfan Byrngar nie był najlepszym żołnierzem. Był ofermą, która potykała się o własne nogi. Świadoma tych przywar, jego rodzina wykonała dla niego wyjątkowo solidną i wytrzymałą tarczę. Mieli nadzieję, że nawet jeśli Ilfan nie zdoła skrzywdzić wrogów, to przynajmniej zdoła się osłonić przed ich ciosami.

Pod tym względem, tarcza okazała się skuteczna. Ilfan był nią tak dobrze zasłonięty, nawet gdy leżał nieprzytomny w błocie, że wielu sfrustrowanych wrogów szukało innych celów.