Kana Rua

Kana Rua to 31-letni aumauanin o złotej skórze i krótkich miedzianych włosach. Jest przepełnionym pasją, otwartym i towarzyskim pieśniarzem. Spotykamy go w Twierdzy Caed Nua.

Na poboczu ścieżki do Caed Nua stoi postać o imponującej posturze: wysoki aumauanin o zwalistej budowie ciała, odziany w znoszony pancerz, spoglądający w górę – ku blankom murów warowni. W dłoni trzyma mały kawałek węgla drzewnego, którym pracowicie sporządza notatki na małym kawałku papieru. Kiedy zerka w górę, kilkakrotnie musi przytrzymywać swoją kolorową czapkę.

Kana szuka „wielkiego skarbu”, ale nie chodzi mu wcale o złoto. Gdzieś, głęboko pod twierdzą Caed Nuy znajduje się księga jego ludu – artefakt o wielkiej historii. Możemy mu naturalnie w tych poszukiwaniach pomóc.

Czas i przypływ

Kana chce poznać historie engwintańskiej cywilizacji. Przybył do Jelenioborza w poszukiwaniu świętych zapisów – Tanvii ora Toha, czyli Księgi Cnót. Po całorocznych poszukiwaniach stwierdził, że tekst zapisano na tabliczce znajdującej się w ruinach pod warownią Caed Nua.

Kana Rua sądzi, że tablicę znajdziemy w głębokich lochach zwanych Bezkresnymi Ścieżkami. Nie wie, gdzie dokładnie należy jej szukać, ale jest pewien, że znajduje się przy zwłokach Gabrannosa – starożytnego, engwitańskiego uczonego. Kana wydaje się być bardzo podekscytowany zarówno ruinami, jak i Engwitanami, których historię studiował przez wiele lat.

Księgę znajdziemy na 7. poziomie Bezkresnych Ścieżek. Kana Rua musi być w drużynie, aby Gabrannos pojawił się w oznaczonej na poniższej mapce lokacji.

Okazuje się, że tablica, której poszukiwał Kana Rua, została zniszczona dawno temu – nie sposób powiedzieć przez kogo lub przez co. Odkrycie mocno przygnębi sympatycznego pieśniarza.

Zakończenie

W zależności od wyborów podjętych w czasie gry i rozmów z Kaną, bohater zostanie wspomniany w epilogu w jeden z następujących sposobów:

Pokaż spoiler
  • Kana, nie będąc w stanie dowieść swoich teorii o engwitańskich wpływach, utracił pozycję na uczelni, ale jego pasja przyciągnęła wielu, którzy mniej przejmowali się stopniami naukowymi. Kana stał się wpływowym członkiem ruchu działającego na rzecz pokojowej ekspansji na kontynent północny. W życiu osobistym miał opinię przyjaznego ekscentryka, chętnie dzielącego się wielkimi, niewiarygodnymi tajemnicami przy napitku lub pieśni.
  • Dotrzymując słowa, Kana wyruszył z kolejną ekspedycją, zaś jego płomienne opowieści z poprzedniej zainspirowały wielu mieszkańców Tâkowy, by ruszyć w jego ślady.
  • Kana nawoływał do rozpoczęcia nowej ery w kulturze Rauatai, by jego lud mógł iść z postępem na ścieżce ku lepszej przyszłości. Mowa Kana Ruy okazała się być przekonująca i uznano go za wpływowego orędownika dalszego postępu na północnym kontynencie.
[collapse]

Unikalne wyposażenie