Aleja Uporczywych Westchnień

[1] Droga powrotna do Kamienicy Zbójców.

[1] Do Kamienicy Zbójców
[5] Martwy dabus
[6] Obszar naprawy
[7] Obszar naprawy
[2] Schody
[3] Miejsce śmierci
[4] Aleja

Kiedy postawisz pierwsze kroki w Alei Uporczywych Westchnień, udaj się do bramy [2]. Trafisz do niewielkiego obszaru, w którym Anna odnalazła twoje zwłoki.

Następnie przemówi do ciebie kamienna twarz Alei [4], która będzie zaskoczona twoim widokiem – wszak widziała twoją śmierć. Uruchomi się sekwencja wspomnień, w której zobaczysz cienie atakujące Bezimiennego – te same cienie, które zabiły Faroda.

Aleja będzie potrzebować naszej pomocy – chce się „podzielić”, przeistoczyć, ale dabus (przebywający między obszarami naprawy [6] i [7]) jej na to nie pozwala. Możemy jej pomóc na dwa sposoby:

  • Zabijając dabusa (420 PD), co nie zaskarbi nam przychylności Alei (1500 PD).
  • Zwabiając go podstępem do jednego z domów [5]. Na miejscu znajdziemy już jednego martwego dabusa, którego zwłoki możemy zbadać (przy okazji zabierzmy ze sobą młotek). Jeśli zawołamy teraz dabusa przebywającego na zewnątrz, ten uda się zbadać miejsce śmierci, a kiedy wejdzie do budynku, zostanie uwięziony w jego wnętrzu. Jeśli wrócimy teraz do Alei, ta będzie zadowolona z przebiegu wydarzeń (11 500 PD).

Kamienna twarz Alei zwróci się teraz do ciebie, życząc sobie, by cofnąć naprawy dokonane przez dabusa. W tym celu podejdź do zachodniego obszaru naprawy [6] i rozpocznij interakcję – konieczny będzie do tego młotek znaleziony w budynku z martwym dabusem [5]. Następnie przejdź do wschodniego obszaru naprawy [7] i zrób to samo, tym razem za pomocą łomu (znalezionego w Kamienicy Zbójców).

Kiedy wrócimy do Alei, ta dokona przebudowy. Otrzymamy 16 250 PD i otworzy się przed nami droga do Niższej Dzielnicy Sigil, do której zostaniemy automatycznie przeniesieni.

Od tej chwili możemy podróżować między lokacjami za pomocą mapy (co znacząco skraca potrzebę przemieszczania się z miejsca do miejsca).