Pillars of Eternity: The White March – data premiery i podsumowanie informacji

W wywiadzie przeprowadzonym niedawno przez magazyn Game Reactor Adam Brennecke ujawnił kolejne szczegóły powstającego rozszerzenia do Pillars of Eternity. Poniżej przybliżamy treść rozmowy i zarazem podsumowujemy inne znane już informacje. Artykuł będzie na bieżąco uzupełniany.

Źródło: Pillars of Eternity coming “soon” and “also soon”


Znamy już datę premiery rozszerzenia – Biała Marchia: Część I pojawi się 25 sierpnia 2015. W dniu premiery będzie dostępne w wersji cyfrowej. Na wersję pudełkową prawdopodobnie będziemy musieli poczekać aż do wydania drugiej części rozszerzenia (informacja od działu handlowego Cenegi).

W pierwszej części dodatku, jak wskazuje tytuł, wyruszymy do Białej Marchii [ang. The White March] położonej na wschód od Jelenioborza. Do obszaru, na którym będzie rozgrywać się akcja dodatku, dostaniemy się z naszej Warowni. Między mapami Białej Marchii a lokacjami podstawowymi będzie się można swobodnie przemieszczać, również wraz z napotkanymi w rozszerzeniu towarzyszami (to samo dotyczy przenoszenia znalezionych przedmiotów). Cała sekwencja ma być przy tym zupełnie opcjonalna.Adam wspomina też o dwóch postaciach, które poznamy bliżej w dodatku. Temat nowych towarzyszy poruszyliśmy już wcześniej w tłumaczeniu 99. aktualizacji:

Zahua pochodzi z rolniczego ludu zwanego Tacan, który zamieszkuje północne terytoria Równiny Ixamitl. Należy do Nalpazca, rygorystycznego zakonu mnichów-wojowników stanowiącego o sile tacańskiej armii. Zahua jest najgorliwszym żyjącym wyznawcą wiary Nalpazca – w momencie spotkania z protagonistą nie przestaje dążyć do swych ideałów, które, jak wierzy, uczynią z niego niezwyciężonego bojownika. Przede wszystkim wierzy, że cierpienie jest ścieżką do oświecenia.

Diablica z Caroc jest golemem z brązu zamieszkanym przez duszę skazanej morderczyni. Jest bezwzględna i bezlitosna, ale coś w postaci protagonisty przyciąga jej uwagę, kiedy po raz pierwszy się spotykają. Diablica była niegdyś traperką w Zimowej Jutrzence [ang. Cold Morn], wiosce słynącej z roli, jaką odegrała w Wojnie Świętego.

Kolejną nowością będą skrypty zachowań towarzyszy – odmienne dla poszczególnych klas – dzięki którym będziemy mogli ukierunkować ich przykładowo na walkę, wzmacnianie lub leczenie drużyny. Po zainstalowaniu rozszerzenia maksymalny poziom postaci zwiększy się z 12. do 14. Twórcy zalecają eksplorację Białej Marchii od 7. poziomu, choć tereny stają się dostępne już wcześniej, około 5. poziomu. Dla graczy poszukujących dodatkowych wyzwań przewidziany jest opcjonalny level scaling.W rozszerzeniu będziemy mogli wejść w posiadanie starożytnych artefaktów, które przypisane do konkretnej klasy postaci będą awansowały z poziomu na poziom wraz z właścicielem. Każdy kolejny poziom odblokuje nowe właściwości przedmiotów, które znajdą zastosowanie podczas walki. Jednym z takich artefaktów jest Odkupiciel Świętego Ydwena [ang. St. Ydwen’s Redeemer], dwuręczny miecz dostępny dla barbarzyńców, paladynów i wojowników. Przy użyciu tej broni postacie te mogą na przykład rzucić Kolumnę Wiary, czar normalnie przypisany kapłanom. Poszczególne klasy zyskają także nowe talenty i umiejętności.

Znamy już niektóre lokacje szczegółowe. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy, będzie wioska Stalwartzaatakowana przez plemię ogrów. Inna znana lokacja to Arsenał Durgana [ang. Durgan’s Battery], krasnoludzka zbrojownia od wieku znajdująca się w ruinie.Najnowszy pokaz rozgrywki dla IGN Live


Pierwsza część Białej Marchii jest przewidziana na 10 godzin gry.


Uwaga: Mechaniczne usprawnienia rozgrywki, składające się na wersję 2.0 Pillars of Eternity, obejmują zarówno podstawową, jak i rozszerzoną wersję gry. Aktualizacja wprowadzi m. in.: SI drużyny, indywidualny tryb skradania, widok zasięgu czaru i widok zasięgu ataku.