Bezkresne Ścieżki Od Nuy, poziom 15


W końcu dotarliśmy do ostatniego poziomu Ścieżek Od Nuy. Blisko zrujnowanych schodów wejdziemy w interakcję z kolejną paragrafówką [1]. Ostrożnie zejdź na dół i podejdź do stóp adrowego posągu [2] by zmierzyć się z władcą podziemi. Jest nim potężna bestia – Adrowy Smok. Pan i więzień Ścieżek Od Nuy.

Potyczkę możesz rozwiązać w jeden z następujących sposobów:

Zabij bestię – jest to jeden z najpotężniejszych przeciwników w grze. Jeżeli chcesz z powodzeniem pokonać adrowego smoka, potrzebujesz doświadczonej drużyny (najlepiej 12 poziom postaci). Przeciwnika można powalić odpowiednimi czarami. Warto również zaznaczyć, że w walce smokowi pomagać będą xauripy. Po odniesieniu zwycięstwa, udaj się do skarbca po potężne przedmioty [3].

Przekonaj bestię, że możesz uwolnić jej duszę. Adrowy Smok potrzebuje żyjącego nośnika, dzięki któremu mógłby na powrót przemierzać świat. Dodatkowo w podziemiach wyczerpują się zapasy adry, z których czerpie swoje siły życiowe – starannie poprowadzona rozmowa przekona go więc do opuszczenia dotychczasowego leża. Będzie to wymagało jednak ukończenia odpowiedniego zadania.

Po pierwsze, nasz bohater będzie musiał udać się z powrotem na pierwszy poziom Ścieżek Od Nuy (lokacja zaznaczona punktem 4) i na adrowej dłoni złożyć otrzymany od smoka naszyjnik. Następnie będziemy musieli udać się do Czarnych Błoni. Tam przy kapliczce Galawaina (płn-wsch. lokacji) spotkamy łowczynię smoków Falanroed, na której szyi musimy zawiesić smoczy naszyjnik. Nie będzie to łatwe i nie uda nam się jej łagodnie przekonać – jedynym wyjściem pozostanie pokonanie przeciwniczki i zmuszenie jej do założenia naszyjnika. Gdy to się stanie, dusza smoka przejmie ciało łowczyni. Zadanie zostanie ukończone, a my będziemy mogli wrócić do Od Nuy po smocze skarby [3].

Alternatywnie, możemy zdradzić Falanroed intencje władcy podziemi i uzyskać od niej permanentny bonus do walki ze smokami.


Gratulujemy, właśnie ukończyliście mega-loch Pillars of Eternity!