Boscy

Boscy przypominają trochę „sferotknięte” postacie z D&D: aasimarów, diabelstwa, genasi. Istoty te są jednak inaczej postrzegane przez różne frakcje, wiary, kultury świata Project Eternity. Właściwie nazywanie ich „rasą” jest błędem ‒ boscy mogą wywodzić się z dowolnego gatunku. Zdaniem wielu osób ich istnienie to efekt błogosławieństwa, jakiego bogowie udzielają czasem dzieciom przed narodzinami.

Boskie dziedzictwo może się zewnętrznie objawiać na różne sposoby: skrzydłami, rogami, osobliwymi znamionami, szponami czy niesamowitymi oczami. Niecodzienny wygląd boskich zawsze wyróżnia ich na tle ich społeczności, co w różnych kulturach wiąże się z różnymi przesądami i uprzedzeniami.

Czasami reakcje, jakie wywołuje ich obecność są wyjątkowo pozytywne; wielokrotnie jednak – wyjątkowo negatywne. Fizycznym „darom”, które czynią ich boskimi, zawsze towarzyszą nadprzyrodzone błogosławieństwa (i klątwy).

Boscy śmierci

Boscy śmierci cieszą się najmniejszym zaufaniem wśród wszystkich boskich. Ich oczy, a czasem całą twarz, pokrywają dziwne narośla, co nadaje im złowrogi wygląd. Narośla są przezroczyste dla boskich, ale nieprzejrzyste z zewnątrz, przez co ukrywają ich rysy. Boscy śmierci są powszechnie zabijani w chwili narodzin, ponieważ wiele kultur uznaje ich za zwiastuny zagłady.

Boscy ognia

Ciała boskich ognia często przypominają gorący metal, spalone drewno lub kamień, a z pęknięć w ich skórze wydobywają się nieszkodliwe płomienie. W Archipelagu Martwego Ognia boscy ognia są przedmiotem czci i strachu.  Wielu miejscowych wierzy, że posiadają oni moc budzenia wulkanów, i że zabicie jednego z nich może obudzić wulkan. W Dyrwood boscy ognia często postrzegani są jako oznaka błogosławieństwa Magrany, bogini wojny i ognia.

Boscy natury

Boscy natury wydają się łączyć cechy ludzi i zwierząt. Często pokryci są roślinami, mchem lub grzybami.  Dało to podstawy powszechnemu przekonaniu, że są oni chorzy i z tego powodu wielu z nich zabija się po porodzie. Boscy natury żywo interesuje się wiele zakonów druidów ze względu na ich ogólną ciekawość odnośnie sposobu, w jaki dusze zamieszkują ciała zwierząt, roślin i kamieni.

Boscy księżyca

Boscy księżyca cieszą się największą tolerancją.  Choć niektórym kolor ich skóry i przypominająca księżyc narośl mogą wydawać się dziwne, inne rasy zwykle uznają ich wygląd za bardziej znośny.  Marynarze mają wiele wierzeń związanych z boskich księżyca i ich zdolnością do przynoszenia szczęścia, choć nie ma zgody odnośnie rodzaju tego szczęścia.