Bezkresne Ścieżki Od Nuy, poziom 1


Na pierwszy poziom Ścieżek dostaniemy się przez lochy Twierdzy Caed Nua. Docelowo do miejsca przeznaczenia zabierze nas wątek główny i zadanie „Stary Widzący”, w którym mamy odnaleźć Maerwalda. Z oczyszczeniem pomieszczania z potworów powinna poradzić sobie nawet mało doświadczona drużyna.

Aby otworzyć drzwi do pomieszczenia Maerwalda [1], musimy zdobyć odpowiedni klucz, który podniesiemy ze zwłok xauripów [2]. Drzwi możemy otworzyć również za pomocą rozwiniętej Mechaniki lub przy pomocy przełącznika otwierającego alternatywne wejście, a znajdującego się niedaleko grupy szabrowników (wymaga trybu skradania). Po rozmowie wykonamy kolejną część wątku głównego – nie obejdzie się jednak bez walki, Maerwald zaatakuje naszą drużynę. Po potyczce będziemy mogli porozmawiać z duszą Widzącego.

Duże wyzwanie na pierwszym poziomie stanowi również królowa pająków [3]. By wyjść ze starcia zwycięsko, warto na pierwszą linię wysłać wojownika z tarczą.

Przy wystającej z ziemi adrowej dłoni znajdziemy wyjście do Caed Nua. Do punktu [4] powrócimy również w jednym z późniejszym zadań (o czym, aby uniknąć spoilerów, wspomnimy w stosownym momencie). Schody główne [5] można otworzyć za pomocą przełącznika, ale tylko od wewnętrznej strony (dostaniemy się tu poprzez schody na trzecim poziomie). Warto dodać, że to wyjście może zabrać nas do jednego z już odkrytych punktów Bezkresnych Ścieżek (podobnie jak schody na 3., 5., 8., 11. i 14. poziomie), oszczędzając nam czas, który poświęcilibyśmy biegając między konkretnymi poziomami.

Po rozmowie z Maerwaldem i Zarządczynią (w Twierdzy Caed Nua) otrzymamy zadanie „Władca Podziemi”, związane z eksploracją 15-poziomowego lochu.

Moja nowa zarządczyni poinformowała mnie, że dawno temu potężny Engwitanin skonstruował labirynt lochów pod Caed Nua, znany teraz pod nazwą Bezkresnych Ścieżek Od Nuy. W Bezkresnych Ścieżkach przeprowadzał dziwne eksperymenty na swoich ludziach, niszcząc w tym procesie ich dusze.

Od Nua zginął z ręki współczesnych mu ludzi, którzy ukarali go za jego czyny. Jednak zdaniem zarządczyni potężna siła nadal jest obecna w tych ruinach. Gdy ktokolwiek próbuje przejąć Caed Nua, Władca Podziemi burzy się i wysyła zastępy potworów, by odzyskać warownię. Jeżeli nie stawię czoła temu groźnemu bytowi, pewnego dnia mogę podzielić los Aedyrczyków, którzy dawno temu usiłowali przejąć tę ziemię.

Magiczna bariera blokująca przejście do drugiego poziomu zniknie, a my będziemy mogli udać się w dalszą podróż – do głębi Bezkresnych Ścieżek Od Nuy.