Podstawy Rzemiosła

Rzemiosło umożliwia wytwarzanie przedmiotów, w które można wyposażyć postać, np. broni i pancerza, oraz przedmiotów pojedynczego użytku, np. mikstur czy jedzenia. Ten typ działalności funkcjonuje jako integralna część mechaniki gry, nie zaś jako dodatkowa umiejętność. Aby skorzystać z systemu rzemiosła, należy najpierw odnaleźć przeznaczoną do tego celu lokację.

  • Kuźnie – w tych kowalskich warsztatach tworzyć można wszelkiej maści elementy wyposażenia. Od hełmów po buty, można w nich wyczarować wszystko, co tylko postać jest w stanie na siebie założyć.
  • Laboratoria – alchemicznych stołów używa się do nasycania przedmiotów magią oraz do produkcji np. mikstur, zwojów czy posążków umożliwiających przyzywanie stworzeń.
  • Paleniska – można przy nich przyrządzić posiłki i napoje zapewniające po spożyciu długoterminowe korzyści. Paleniska znajdziesz w wielu miejscach przeznaczonych do rozbijania obozu, dzięki czemu ten typ rzemiosła można uprawiać „w drodze”.

Każda z tych lokacji posiada centralny obiekt (np. kowadło w kuźni), którego użycie powoduje otwarcie interfejsu wyświetlającego znane postaci receptury, podzielone na różne kategorie. Każdy z przepisów zawiera listę składników potrzebnych do wykonania przedmiotu (lub przedmiotów ‒ z niektórych receptur powstają zestawy). Niektóre przepisy będą miały dodatkowe wymagania, włączając w to wymóg (dla ciebie lub twojego towarzysza) posiadania pewnego talentu lub zdolności czy też rzadko spotykanych składników.

Zastanawiasz się pewnie, skąd weźmiesz receptury. Możesz je kupować u handlarzy; będziesz je również znajdować w łupach lub dostawać jako nagrody za ukończone zadania. W świecie Eternity czeka na ciebie mnóstwo przepisów, więc uważnie się za nimi rozglądaj.

Rzemiosło nie jest czasochłonne: jeżeli posiadasz wszystko, czego wymaga przepis i znajdujesz się w odpowiedniej rzemieślniczej lokacji, możesz w mgnieniu oka wykonać przedmiot. Składniki najczęściej zużywają się w procesie wytwarzania, ale z niektórych można korzystać wielokrotnie. W przepisach takich jak formuły umagiczniające główny składnik nie zużywa się, tylko zostaje ulepszony o dodatkowe właściwości. Dla przykładu, możesz posiadać miecz z wysoką celnością i przepis na wykonanie Płonącego Miecza, który dodaje obrażenia od ognia. Jeżeli umagicznisz swój miecz przy użyciu przepisu, to zachowa on dotychczasowe właściwości i zacznie zadawać dodatkowe obrażenia od ognia.

Na podstawie: Crafting with Tim Cain!