Pillars of Eternity z kategorią wiekową 17+

Produkcja Obsidian Entertainment otrzymała kategorię 17+ (Mature), oznacza to, że grze nie będzie obca przemoc, wulgarny język, krew czy tematyka seksu.


Co znaczy “M for Mature”?

Zawartość jest odpowiednia dla osób od lat siedemnastu. Może zawierać sceny seksualne lub ostrą przemoc i przekleństwa. Niektóre sklepy w Ameryce nie sprzedają takich gier osobom nieletnim.

[za: wikipedia]

Gdybyście zastanawiali się, jak wygląda uzasadnienie oceny przez Entertainment Software Rating Board (ESRB), poniżej krótkie tłumaczenie:

To gra role playing, w której gracze wcielają się w bohaterów eksplorujących świat fantasy. Z perspektywy rzutu izometrycznego przemierzają lochy/krypty, prowadzą interakcje z innymi postaciami i angażują się w różne zadania. Gracze wykorzystują miecze, topory, magiczne czary, by zabijać innych ludzkich przeciwników i fantastyczne istoty (smoki, trolle, ogry). Bitwom towarzyszą dźwięki stali i częste efekty bryzgającej krwi. Podłogi komnat w niektórych lokacjach pokrywają duże ilości krwi.

W trakcie przygody gracze będą mogą zamówić usługi kurtyzan, choć żaden seksualny akt nie jest ukazany. Dialogi zawierają również treści o tematyce erotycznej (np „Prostytutka opiera ręce na biodrach i wypina piersi, kiedy się do niej zbliżasz”).

W dialogach występuje słowo „fuck” [po naszemu, można sobie przetłumaczyć ;) ‒ przyp. redakcja]