Sukces kampanii Shadowrun: Hong Kong

Parę dni temu z powodzeniem zakończyło się finansowanie społecznościowe produkcji Harebrained Schemes. Przedstawiamy krótkie podsumowanie kampanii.

Przypomnijmy, że początkowo Shadowrun: Hong Kong starał się uzbierać 100 tysięcy dolarów na rozbudowanie tytułu będącego już od jakiegoś czasu w produkcji. Ostatecznie twórcy zebrali na Kickstarterze 1 204 726 USD. Tutaj pisaliśmy o rozpoczęciu kampanii.

Hong Kong to kraina przeciwieństw ‒ jedno z najlepiej prosperujących centrów biznesu w Szóstym Świecie, a zarazem jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc, do których można trafić. To miasto jaskrawych świateł, błyszczących wieżowców i niespokojnych dusz. Tu życie jest tanie i wszystko jest na sprzedaż.

Shadowrun: Hong Kong ma łączyć fantastyczne elementy settingu, w tym podziemny świat triad, gangów, dzikiej magii i cybertechnologii. Twórcy obiecują mocną historię, dobrą narrację, mnóstwo moralnych dylematów, załogę niezapomnianych osobowości, wymagający taktyczny, turowy system walki, bogaty rozwój postaci i jedyną w swoim rodzaju przygodę w cyberpunkowej oprawie.

Jak się pewnie domyślacie, dzięki większemu budżetowi twórcy będą mogli pozwolić sobie na rozszerzenie tytułu o dodatkowe możliwości. Zaliczają się do nich między innymi animowane zakończenia (których ma być więcej) oraz dwóch dodatkowych towarzyszy: Racter, rigger podróżujący z własnym dronem oraz Gaichu, czerwony samuraj.

Oprócz tego kompani tacy jak Gobbet, Is0bel i Gaichu dostaną własne, rozbudowane misje poboczne, a w grze pojawią się dodatkowe scenki graficzne na zakończenie poszczególnych aktów. Ponadto twórcy obiecują, że ulepszą ścieżki dźwiękowe (więcej ambientu), wprowadzą rozszerzony system magii oraz udoskonalą rozgrywkę prowadzoną w matriksie (Shadowrun toczy się na dwóch płaszczyznach, rzeczywistej i cyfrowej).Grafika koncepcyjna matriksa


Po przekroczeniu progu miliona dolarów donatorzy zapewnili sobie dodatkową mini-kampanię liczącą ok. czterech do pięciu godzin, rozgrywającą się po wydarzeniach z Hong Kongu. Warto zaznaczyć, że mini-kampania trafi do nas przed zakończeniem 2015 roku i będzie dostępna za darmo dla osób, które wsparły projekt na co najmniej 15 USD.

W Shadowrun: HK zagramy natomiast najwcześniej w drugim kwartale 2015 roku.