Sequel Pillars of Eternity i nowy, „tajemniczy” projekt Obsidianu

Jak donosi gamepressure (aka gry-online) na odbywającej się w Krakowie konferencji Digital Dragons* Feargus Urquhart potwierdził, że sequel Pillars of Eternity jest w produkcji.

CEO Obsidian Entertainment stwierdził również, że produkcja spełniła oczekiwania fanów i wierzy, że druga część również uzyska wsparcie na drodze finansowania społecznościowego. Możemy więc oczekiwać kolejnej kampanii crowdfunding (prawdopodobnie po premierze Tyranny).

Wygląda również na to, że niewielki zespół w Obsidian Entertainment zajmuje się nowym projektem – w składzie tym znajdują się rzekomo Tim Cain i Leonard Boyarsky (który niedawno opuścił Blizzard Entertainment).


trademark.png


Biorąc pod uwagę fakt, że White Wolf Publishing (należące do Paradox Interactive, wydawcy Pillars of Eternity) zastrzegło znak towarowy Vampire: The Masquerade  Bloodlines, wiele wskazuje, że tajemniczym projektem jest nowa gra w Świecie Mroku. Zwłaszcza że dyrektorem artystycznym oryginału był nie kto inny jak wspomniany Leonard Boyarsky.

Źródło: RPGCodex Gamepressure


*Digital Dragons jest jedną z największych konferencji branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej, skierowanych do przedstawicieli branży cyfrowej rozrywki. Głównym organizatorem konferencji jest Krakowski Park Technologiczny (KPT).