Pillars of Eternity ‒ Mroźne klimaty The White March

Dziennikarze powracający z targów E3 podzielili się pierwszymi wrażeniami z Białej Marchii, a Obsidian Entertainment udostępnił cztery nowe zrzuty ekranu z dodatku.

Ponadto poznaliśmy kolejne szczegóły ‒ do znanej nam już listy zmian (drużynowa AI, wieloklasowość, dwójka nowych towarzyszy) dopisać możemy również indywidualne skradanie (w podstawowej wersji wykrycie jednego towarzysza przenosiło się na całą drużynę). Próg poziomu, o którym była mowa w poprzednim newsie został zwiększony do 14 (podstawka pozwala nam osiągnąć maksymalnie 12 poziom bohatera).

W dodatku pojawią się również bronie typu „Soulbound” (przypisane do duszy/bohatera lub klasy), których statystyki będą zwiększać się wraz z upływem czasu. Oficjalna data premiery pierwszej części określana jest jako „już wkrótce”.

Dla przypomnienia, Biała Marchia to łańcuch górski położony na północny wschód od Eír Glanfath. Obszar ten starały się swego czasu skolonizować krasnoludy z Wielkiego Imperium Vailii. Obecnie większość założonych przez nich osiedli znajduje się w stanie ruiny, m. in. Arsenał Durgana, który zwiedzimy w dodatku.

Arsenał Durgana [ang. Durgan’s Battery]

Krasnoludzka (głównie) zbrojownia położona wysoko w górach Białej Marchii. Niegdyś przechowywano w niej wiele maszyn oblężniczych, jednak od ponad stu lat znajduje się w ruinie. Wraz z upadkiem Arsenału przepadła receptura na wytwarzanie stopu zwanego stalą Durgana.

Poniżej znajdziecie kilka atrakcyjnych zrzutów ekranów. Dodatkowo dziennikarze PolygonuSaving Content MMORPG.com opisali swoje pierwsze wrażenia z prezentacji E3 (artykuły w języku angielskim).