Pillars of Eternity ‒ pokaz rozgrywki z The White March, tożsamość towarzyszy

Na Twitchu pojawił się siedmiominutowy pokaz rozgrywki z rozszerzenia do Pillars of Eternity. Przy okazji Josh Sawyer podzielił się nowymi informacjami, a Kickstarter karcianki PoE ujawnił tożsamość towarzyszy.

Według Josha Sawyera obie części rozszerzenia powinny zostać ukończone w ciągu 6 miesięcy (niewykluczone więc, że pierwsza część pojawi się wcześniej). Przygodę rozpoczniemy w oblężonej przez ogrów wiosce Stalwart, a dodatek nie będzie miał postaci mega-lochu.

Pokaz rozgrywki na Twitchu (od 5 h 33 min)

Jak można było podejrzewać, Biała Marchia inspirowana jest serią Icewind Dale. Spotkamy na swej drodze kilka zimowych wariantów znanych już monstrów, jak również nowych przeciwników. Rozszerzenie ma oferować opcjonalne skalowanie poziomu (w trakcie rozgrywki zostaniemy „zapytani”, czy chcemy, aby potyczki były skalowane do naszego poziomu, co może być dobrym wyjściem, jeśli rozpoczniemy dodatek na wczesnym etapie gry).

Obsidian wdroży też bardzo ograniczoną formę wieloklasowości. Będziemy mogli nauczyć się słabszych wersji umiejętności innych klas.

Dodatkowo Kickstarter kampanii gry karcianej Pillars of Eternity ujawnił tożsamość dwojga nowych towarzyszy. Są nimi mnich Zahua (wyglądający dokładnie jak wycięty z podstawki Forton) oraz The Devil of Caroc (Diablica z Caroc), łotrzyk, konstrukt. Wkrótce poznamy kartę jeszcze jednego bohatera (może będzie to kolejny towarzysz ‒ barbarzyńca ‒ czekający na nas w drugiej części).