Pillars of Eternity ‒ dusza morderczyni, cierpiący mnich, aktualizacja 2.0 i płyty DVD

W ostatniej aktualizacji Pillars of Eternity poznaliśmy kolejne, tym razem bardziej szczegółowe informacje o Diablicy z Caroc i nadgorliwym mnichu z zakonu Nalpazca.

Informacja, na którą najpewniej czekają wszyscy posiadacze PoE, niekoniecznie zainteresowani dodatkiem ‒ Justin Britch oznajmił, że zmiany w mechanice wprowadzone w pierwszej części dodatku trafią również do posiadaczy podstawki (innymi słowy, sztuczna inteligencja i różnej maści usprawnienia zgodnie z logiką będą zawarte w aktualizacji dla posiadaczy podstawowej wersji PoE).

Listę ważniejszych zmian w skrócie przedstawia poniższy filmik, o większości już was wcześniej informowaliśmy.Towarzysze w Białej Marchii zostali napisani przez znany już skład, Zahua jest projektem Erica Fenstemakera (odpowiedzialnego za Edéra), a Diablica z Caroc wychodzi spod pióra Carrie Patel (Sagani, Aloth).

Zahua 

Zahua pochodzi z rolniczego ludu zwanego Tacan, który zamieszkuje północne terytoria Równiny Ixamitl (w kampanii Kickstarter pierwotnie nazwano go Fortonem, ale imię zostało zmienione, aby lepiej odzwierciedlało region pochodzenia bohatera). Należy do Nalpazca, rygorystycznego zakonu mnichów-wojowników stanowiącego o sile tacańskiej armii.

Nalpazca rozróżniają świat materialny od wyimaginowanego świata wyobrażeń, uczuć i fałszywych struktur, oceniając ten drugi jako ograniczającą siłę, która stoi na drodze ludzkiej transcendencji. Aby pozostać w wiecznej świadomości tego, co jest rzeczywiste, stosują się rygorystycznych praktyk. Znani z publicznego wykazywania naprawdę dziwacznego, aspołecznego zachowania, spożywają halucynogenne używki, zadając sobie jednocześnie wielki ból i tłumacząc to potrzebą „czystego widzenia”. Plotki mówią nawet o rytualnym kanibalizmie, którego dopuszczają się, by pogodzić się z własną śmiertelnością. Choć te pogłoski to najpewniej tylko przesądy.

Zahua jest najgorliwszym żyjącym wyznawcą wiary Nalpazca – w momencie spotkania z protagonistą nie przestaje dążyć do swych ideałów, które – jak wierzy – uczynią z niego niezwyciężonego bojownika. Przede wszystkim wierzy, że cierpienie jest ścieżką do oświecenia, a każdy cal jego ciała jest pokryty bliznami – w większości własnoręcznej roboty. Choć wielu może uznać to za ponury lub depresyjny punkt widzenia, oczami mnicha cierpienie jest czymś pięknym, co powinno być czczone i podziwiane.

Protagonista pozna Zahuę w pierwszej części dodatku, a punkt kulminacyjny jego historii nastąpi w części drugiej.

Diablica z Caroc [The Devil of Caroc]

Diablica z Caroc jest golemem z brązu zamieszkanym przez duszę skazanej morderczyni. Jest bezwzględna i bezlitosna, ale coś w postaci protagonisty przyciąga jej uwagę, kiedy po raz pierwszy się spotykają.

Diablica była niegdyś traperką w Zimowej Jutrzence [ang. Cold Morn], wiosce słynącej z roli, jaką odegrała w Wojnie Świętego. Kiedy wraz ze swoimi pobratymcami przepuściła wojsko Readceras, osada stała się symbolem zdrady i tchorzóstwa w całym Jelenioborzu. Czystki, które ogarnęły kraj, rozpoczęły się w Zimowej Jutrzence, a wszyscy, których znała, zginęli kiedy rozwścieczony tłum spalił wioskę w pył. Diablica przetrwała i żądała zemsty na tych, którzy zostawili jej dom w płomieniach.

Jest prostolinijna, ale pod płaszczem surowych manier skrywa spryt i cyniczne poczucie humoru.

(Luźne spostrzeżenie: Diablica z Caroc wydaje się postacią podobną w koncepcji do Vhailora, duszą z pamięcią przeszłości zamkniętą w metalu ‒ przyp. redakcja)

Płyty DVD z kampanii Kickstarter

Jeśli zamawialiście fizyczne nośniki w kampanii Kickstarter, Paradox Interactive wysłał już je na wskazane przez was adresy. Jeśli nie otrzymaliście ani płyty DVD, ani potwierdzenia e-mail, że przesyłka jest w drodze, koniecznie napiszcie na support@obsidian.net.

W przypadku problemów z komunikacją w języku angielskim, służymy pomocą (redakcja@grimuar.pl).