Pillars of Eternity: The White March – premiera i video-zapowiedzi

Biała Marchia dostępna jest już w dystrybucji cyfrowej. Pierwsza część dodatku zostanie oficjalnie odblokowana w najbliższy wtorek, 25 sierpnia. Obsidian przy tej okazji systematycznie publikuje video-zapowiedzi zachęcające do kupna rozszerzenia.

Dodatek w cenie około 50 zł dostępny jest już w polskich sklepach, wyłącznie w wersji cyfrowej. Na edycję pudełkową będziemy musieli prawdopodobnie zaczekać do wydania obu części rozszerzenia (druga część pojawi się w czwartym kwartale 2015 roku). Biała Marchia będzie dostępna w języku polskim.

Cena obu części rozszerzenia (tzw. Expansion Pass) waha się w okolicach 80 zł.
Dla przykładu, porównanie cen w sklepie cdp.pl

Zwiastun obszarówNa stronach produktowych Białej Marchii pojawiły się również rozbudowane opisy produktu przedstawiające niektóre cechy tytułu (za: cdp.pl):

  • Wioska Stalwart: przygoda zaczyna się w Stalwart, osobliwej wiosce rybackiej osadzonej w śnieżnych górach Białej Marchii. To w Stalwart otrzymywać będziemy główne zadania dodatku. Jest ona ulokowana u podstaw starożytnej krasnoludzkiej twierdzy Durgana.
  • Nowi towarzysze: Zahua, mnich z Ixamitl, jest jednym z dwóch nowych towarzyszy, których gracz spotka w pierwszej części dodatku. Zahua wierzy, że cierpienie prowadzi do oświecenia – niemal każdy centymetr jego ciała jest pokryty bliznami ran, które często sam sobie zadał. Chociaż niektórzy mogą uznać, że jego podejście do życia jest ponure i depresyjne, z perspektywy Zahuy cierpienie stanowi osobliwy rodzaj piękna, które należy czcić i podziwiać. Dzięki temu jest w stanie docenić sytuacje, które inni uznaliby za przygnębiające.
  • Reset: od teraz w tawernach gracz może zresetować poziomy doświadczenia swoich członków drużyny i na nowo przydzielić im punkty umiejętności lub atuty. Dzięki temu gracz zyskuje swobodę eksperymentowania z systemem RPG i może wypróbować nowe opcje, w tym wieloklasowe talenty. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej postaci, teraz możesz to zmienić.
  • Bitwa pod Crägholdt: forteca Crägholdt została zaatakowana przez siły pospólstwa i gracz zostaje wysłany z misją oceny zagrożenia. To zadanie stworzone z myślą o wysokopoziomowej drużynie i doświadczonych graczach. Co więcej, dodatek oferuje nie tylko pokryte śniegiem góry, ale także zróżnicowane środowiska i lokacje do eksploracji.
  • Ulepszona SI przeciwników: przeciwnicy i potwory są teraz o wiele sprytniejsi. Nowa SI czyni całą grę bardziej wymagającą – dla przykładu postacie władające magią będą korzystały ze znacznie szerszego wachlarza zaklęć, lepiej reagując na zmieniającą się sytuację na polu bitwy.

Mnich ZahuaDiablica z CarocWięcej o dodatku przeczytacie w tym artykule. Zachęcamy również do dzielenia się wrażeniami na naszym forum dyskusyjnym.