Pillars of Eternity – kolejny patch i aktualizacja Wortalu

Obsidian opublikował kolejną łatkę zawierającą liczne ulepszenia i poprawki balansujące umiejętności.

Wersja 1.06 usprawnia elementy interfejsu, naprawia liczne zadania i uporczywe błędy, w tym m. in.:

  • Poprawia błąd przy ładowaniu gry (związany z wczytywaniem się uszkodzonej czcionki);
  • Poprawia spowolnienia gry spowodowane używaniem programów takich jak Hamachi;
  • Poprawia błąd z grymuarami (najwidoczniej wysyłanie maga do Twierdzy powodowało uszkodzenie księgi zaklęć).

Pełna lista zmian znajduje się pod tym adresem.

Aktualizacje zasobów

Jednocześnie informujemy was o kolejnych aktualizacjach na Grimuarze – jeżeli szukacie porad, spisu umiejętności lub po prostu chcecie zapoznać się z historią fachu, zapraszamy was do odświeżonych działów poświęconych poniższym klasom postaci:

Barbarzyńcy

Osiłki. Szaleńcy. Berserkerzy. Chociaż mieszkańcy miast często używają terminu „barbarzyńca” z negatywnym nastawieniem, ci wojownicy dziczy traktowani są z szacunkiem przez swoje społeczności za brutalność i straszliwy wygląd na polu bitwy. Barbarzyńcy pełnią wyjątkową, nieomal religijną rolę w niektórych kulturach, ale w wielu miejscach niezdyscyplinowany, nieustraszony styl barbarzyńcy to po prostu sposób postępowania wojowników.

Druidzi

Będąc do głębi animistami, druidzi czerpią z duchowej energii, która przepływa przez każdą część natury Eory: rośliny, zwierzęta, a czasem nawet żyjący kamień. Mimo, że nie muszą koniecznie być religijni, druidzi często otaczają czcią świat natury i aktywnie dążą do poznania jego tajemnic. W większości kultur druidzi są postrzegani jako pierwotni magowie, ale wśród Glanfatan, Naasitaq i wielu innych dzikich społeczności, mogą zajmować wysokie miejsca w hierarchii.

Kapłani

Kapłani są wyznawcami bóstw Eory i użytkownikami magii religijnej. Chociaż wszyscy kapłani poświęcają się konkretnym bogom, w rzeczywistości ich moce pochodzą z ich osobistych przekonań. W przeciwieństwie do większości paladynów, kapłani zwykle skupiają się na filozofii, nauczaniu i relacjach kultów religijnych z prostym ludem. Postawa danej społeczności wobec kapłana ściśle zależy od tego, jak czczone – bądź nienawidzone – jest jego bóstwo.

Łotrzykowie

Łotrzykowie to bezwzględni zabójcy, których brutalne ataki na długo pozostawiają strach w sercach ludzi. Równie często można ich odnaleźć w ciemnych zaułkach, jak i w ogniu walki na otwartym polu. Chociaż łotrzykowie są nieprzewidywalni i niezdyscyplinowani, często wykorzystywani są w oddziałach szturmowych albo w zasadzkach, aby swoimi wyniszczającymi atakami rozrywali szeregi przeciwników razem z ich morale. Łotrzykowie mają tendencję do tworzenia większych grup w miastach, gdzie mogą znaleźć stałe zatrudnienie jako najemnicy albo ochroniarze.

Mnisi

Mnisi wywodzą się z walczących zakonów, które pojawiły się w Ixamitl oraz we Wschodnich Rubieżach w ciągu kilku ostatnich wieków. Mimo że nauki wielu klasztorów pochodzą od Wytrwałego Założyciela, Tletaca, poszczególne zakony mają całkiem odmienne cele i zasady etyczne. Prosty lud szanuje niesamowitą dyscyplinę mnichów, ale postrzega ich jako dziwną, nieprzewidywalną bandę, która może nie być do końca przy zdrowych zmysłach. Nawet najemnicy czy inni podróżnicy nie do końca wiedzą, co o nich sądzić.

Pieśniarze

Pieśniarze to gawędziarze i skarbnice starożytnej wiedzy miriad kulturalnych tradycji. Wykorzystują historie i legendy, by wywołać poruszenie we wspomnieniach śniących zaginionych dusz i ich fragmentów. Duchy odpowiadają tworząc w otoczeniu magiczne efekty i odtwarzając w ten sposób legendy.

Enigmatycy

Niedawno odkryci we Wschodnich Rubieżach, enigmatycy byli kiedyś nazywani „brishalgwin” („łowcy umysłu”) przez Glanfatan. Enigmatycy potrafią kontaktować się bezpośrednio z duszą i umysłem innej osoby i manipulować nimi, wykorzystując esencję towarzyszy lub wrogów jako cel swojej magii. Chociaż większość enigmatyków nadal można odnaleźć we Wschodnich Rubieżach, użytkownicy tych technik rozprzestrzenili się po całym znanym świecie. Ostatecznie zostali zaakceptowani w społeczeństwie, ale nadal jest wiele osób, które im nie ufają, zwłaszcza wśród prostego ludu.

Wojownicy

Wojownicy stanowią trzon armii zawodowych we Wschodnich Rubieżach. Choć głównie można ich znaleźć w kulturach o zorganizowanej strukturze wojskowej, wojowników można również spotkać w roli wędrownych najemników, strażników i ogólnie mieczy do wynajęcia. Wspólną cechą, która jednoczy wojowników, jest ich nacisk na wytrzymałość i obronę w walce wręcz.

Pozostałe aktualizacje klas pojawią się już wkrótce.