Zjawiskowe lokacje Dziewiątego Świata, Kickstarter The Bard’s Tale IV

Miłośnicy dungeon-crawlerów i cRPGów Dzień Dziecka świętują dzień później. InXile opublikowało kolejny Kickstarter i porcję fantastycznych screenów z Numenery.

Opowieści Barda

Zacznijmy od informacji dnia: inXile rozpoczęło Kickstarter The Bard’s Tale IV, dungeon crawlera, który przed trzydziestoma laty pozwolił Brianowi Fargo i firmie Interplay zaistnieć w branży. Produkcja oferować będzie drużynową przygodę w trybie jednoosobowym, z dynamicznymi, etapowymi starciami, gaelicką muzyką i – jak się domyślam – charakterystycznym dla serii humorem.

The Bard’s Tale IV pozwala Ci budować i rozwijać swoją drużynę zawadiaków wedle własnego uznania. Stwórz zaprawionego w bojach wojaka, nieuchwytnego łotrzyka lub miotającego zaklęcia przywoływacza, który zapewni zespołowi wsparcie z drugiej linii. Klasa Twojej postaci określa jej podstawowe cechy, jednak z biegiem czasu będziesz dostosowywać i modyfikować swoją drużynę, tak by pasowała do Twojego stylu gry.

Pierwsze gry z serii Bard’s Tale umożliwiały awansowanie postaci magicznych z przywoływacza i magika do czarodzieja, chronomanty, geomanty, a nawet straszliwego arcymaga, przy czym każda z tych klas dysponowała nowymi drzewkami zaklęć. Chcieliśmy dodać trochę więcej możliwości konfiguracji i majstrowania przy statystykach, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć ten system na wszystkie rodzaje klas. Gdy Twoje zdolności magiczne i bojowe wzrosną, będziesz mógł łączyć zaklęcia i umiejętności poszczególnych członków zespołu, aby osiągnąć efekty silniejsze niż ich części składowe. Czas rozwoju postaci będzie miał kluczowy wpływ na to, jakimi zaklęciami będą dysponować.

Gra ukaże się w języku polskim, bez licencji DRM, jeśli (co – patrząc na rozwój kampanii – jest prawie pewne) uda się zebrać 1.25 mln USD. O produkcji po polsku można poczytać tutaj.

Kickstarter: The Bard’s Tale IV

 

Zjawiskowa Numenera

Na Opowieściach Barda nie koniec. InXile przy okazji kampanii dungeon crawlera opublikowało trzy nowe tapety przedstawiające mistyczny Dziewiąty Świat.