Pillars of Eternity ‒ portal donatorów, beta i klucze do Wasteland 2

W najnowszej aktualizacji Brandon Adler przedstawia informacje związane z nadchodzącą wersją beta i nowe funkcjonalności portalu donatorów Pillars of Eternity oraz krótki poradnik uzyskania klucza do postapokaliptycznego Wasteland 2.


 

Cześć wszystkim,

Mamy dla was bardzo ważne informacje związane z wersją beta i zarządzaniem swoimi dotacjami. Mamy również fantastyczne wieści dotyczące kluczy do Wasteland 2 i pokażemy wam, jak je od nas uzyskać.

W następnej aktualizacji powiemy wam, jak wykorzystać klucze do Eternity i przedstawiamy dodatkowe informacje o becie donatorów.

 

Ważne informacje

22 sierpnia pojawi się kilka istotnych zmian.

Po pierwsze zakończymy okres finansowania społecznościowego dla Eternity. To znaczy, że od 22 sierpnia będziecie w stanie zamówić produkcję tylko za pomocą preorderu i bez specjalnych zniżek. Jeżeli wsparliście projekt przed 22, nie będzie to miało wpływu na wasze zamówienie, ale jeżeli chcecie zamówić dodatkową kopię gry w obniżonej cenie lub dokupić dodatki, pamiętajcie proszę, by zrobić to przed 22 sierpnia.

Po drugie, 22 sierpnia zamkniemy wszystkie poziomy nagród. Jest to koniecznie byśmy mogli rozpocząć etap produkcji rozmaitych dodatków, które zamówiliście.

Zamkniemy również wszystkie ankiety. Właściwie to zamknęliśmy je przed paroma miesiącami dla każdego darczyńcy, który miał dodać swój element do gry (przedmioty, bohaterowie niezależni, karczmy itd.), ale wciąż pozwalaliśmy graczom wprowadzić własną treść do monumentów upamiętniających czy napisów końcowych. Jeżeli więc chcecie je uzupełnić, proszę ‒ zróbcie to przed 22 sierpnia.

 

Wasteland 2

Jeżeli wsparliście projekt na poziom uwzględniający klucz do Wasteland 2, mamy dla was fantastyczne wieści. Rozpoczynając od dziś, możecie przejść do zakładki produktów waszego konta i uzyskać klucz do wersji Steam Wasteland 2. Pamiętajcie: obecnie dostępne są tylko klucze Steam. Wersja Good Old Games nie będzie dostępna do czasu premiery produkcji.

Na stronie konta użytkownika kliknijcie na link „Products”. Ta zakładka przedstawia wszystkie produkty związane z waszym kontem.

 

Kliknijcie na wpis poświęcony Wasteland 2, aby go rozwinąć.

 

 

Następnie użyjcie przycisku „Generate Key”.

 

 

Zostaniecie poproszeni o potwierdzenie informacji o przyznaniu klucza do Wasteland 2. Jeżeli chcecie to zrobić, kliknijcie przycisk ponownie.

Po wygenerowaniu klucza, zauważycie w nagłówku zielony baner potwierdzający sukces operacji.

 

 

Rozszerzcie wpis Wasteland 2 ponownie, by zobaczyć instrukcję na temat tego, jak zainstalować produkcję na Steam.

 

 

Bawcie się dobrze w postapokaliptycznej rzeczywistości!

 

Dodatki do portalu donatorów

Darren wraz z ekipą wspierającą wirtualną infrastrukturę ciężko pracowali nad dodaniem do portalu dodatkowej funkcjonalności, tak by łatwiej było wam zarządzać dotacjami i kontem. Poniżej opiszemy kilka nowych opcji i sposób, w jaki możecie je wykorzystać.

 

Weryfikacja adresu

Osoby, które mają otrzymać nagrody materialne, mogą teraz sprawdzić swój adres doręczenia. Jeżeli posiadacie w zamówieniu takie produkty, zweryfikujcie proszę, czy posiadany przez nas adres jest poprawny. Będziemy mieli czas, by nas o tym poinformować lub nie; damy wam dokładnie znać, kiedy będziemy musieli zablokować wszelkie zmiany adresu.

Jak już będziecie na stronie swojego konta, możecie kliknąć na zakładkę „Addresses” i zobaczyć wprowadzony domyślny adres. Jeżeli jest on niepoprawny, kliknijcie na przycisk „Edit” i dokonajcie aktualizacji.

Pojawi się formularz z prośbą do zespołu Obsidian o zmianę adresu ‒ ale w przyszłości postaramy się dodać funkcjonalność, dzięki której donatorzy będą mogli zmienić lokalizację doręczenia bezpośrednio.

For now this will bring you to a form where you can request that the Obsidian team changes your address, but in the future we will add in functionality for backers to edit their addresses directly.

 

Zakup dodatków

Jedną z ciekawszych zmian, nad którymi pracowaliśmy, była możliwość zakupu dodatków bez potrzeby tworzenia nowego zamówienia lub anulowania istniejących.Oznacza to, że możecie dodać teraz klucz do bety (lub inny dodatek) do zamówienia bez żadnych problemów.

Aby przenieść się do listy dodatków możliwych do zakupienia, udajcie się do zarządzania dotacjami (pledge management) i kliknijcie na przycisk „Buy Addons”. Pamiętajcie: materialne dodatki nie będą dostępne po 22 sierpnia!

Purchasing add-ons.

Beta donatorów

Beta rozpocznie się bez zmian ‒ 18 sierpnia. Kilka ważnych informacji, o których musicie wiedzieć:

  • Beta zostanie wydana wyłącznie na platformie Steam. Dzieje się tak, ponieważ na Steamie znacznie łatwiej niż na innych platformach będzie nam wprowadzać nowe wersje i łatki. Pozwoli nam to być na bieżąco z wersją gry znacznie szybciej niż w przypadku pozostałych opcji. Sama produkcja zostanie udostępniona na obiecanych platformach (Steam, GOG etc.) w czasie premiery.
  • Będziecie mieli możliwość pobrania klucza do bety donatorów z naszego portalu. Kiedy ją opublikujemy, prześlemy wam również instrukcję uzyskania klucza.
  • Klucz do bety nie będzie tym samym co klucz do ostatecznej wersji gry. Otrzymasz wyłącznie dostęp do wersji beta. Głównym powodem, dla którego oddzielamy obie wersje jest to, by donatorzy nie zostali „zamknięci” na Steamie przy finalnej wersji produkcji. Dla przykładu: dzięki temu będziecie mogli użyć klucza bety na platformie Steam, a klucz do ostatecznej wersji aktywować na platformie GOG.
  • Na potrzeby bety stworzymy specjalne forum, w którym będziecie mogli zawierać swoje uwagi i zgłaszać błędy. Nasz szef QA, Matthew Sheets, będzie zbierał kluczowe informacje i zgłaszał je zespołowi.
  • Wydajemy betę donatorów wyłącznie na systemie Windows. Jednocześnie wciąż pracujemy nad wersją na Linux i Mac, ale mamy nadzieję wydać je na parę tygodni przed premierą, jeżeli nie wcześniej. Chcemy, aby gracze na Linuxie i Macu dołączyli do nas jak najwcześniej.

 

To już wszystko na dziś. Nasza następna aktualizacja pojawi się po udostępnieniu bety donatorów!