Sequel Tormenta, Planescape: Damnation?

Jeden z użytkowników Forum Candlekeep podzielił się dość zaskakującą informacją. Wynika z niej, że dołączył do zespołu pracującego nad Planescape: Damnation, nowym cRPG będącym kontynuacją przygód Bezimiennego, a rozpoczynającym się w momencie zakończenia oryginalnej historii.

Gra ma być niekomercyjnym fanowskim rozszerzeniem/sequelem oryginalnej przygody – wśród planów jest przerobienie silnika i wsparcie nowych systemów operacyjnych.

Rozszerzenie ma zawierać mnóstwo nowych informacji, szkiców, dźwięków (muzyki i głosów postaci) i być porównywalnie długie jak oryginał. Według autora kilku członków zespółu Interplay pracuje nad projektem. Prace podobno mają rozpocząć się, gdy tylko uda się rozwiązać problemy licencyjne.

Informacja jest niezwykle zaskakująca również z uwagi na dość jasne stanowisko Chrisa Avellone-a dotyczącego kontynuowania przygody Bezimiennego. Główny projektant Udręki wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że nie chciałby nigdy kontynuować oryginalnej fabuły. Widocznie znalazł się zespół, który zrobi to za niego.

Ciężko mi na razie uwierzyć w prawdziwość tej informacji, jednak biorąc pod uwagę ostatnie zainteresowanie grami cRPG, wiele inicjatyw na kickstarterze i coraz częstsze powroty do staroszkolnych cRPG’ów, rozszerzenie o nazwie Damnation może rzeczywiście zaistnieć. Pytanie, co na to zespół odpowiedzialny za oryginalny Planescape: Torment?