Frakcja Chaosytów

Do frakcji Chaosytów dołączymy za sprawą Jazgoczącego Dzikusa. Spotkamy go w pobliżu Gospody Pod Gorejącym Człekiem w Ulu południowo-wschodnim.

Wieloświat nie zrodził się z Chaosu jak to te skurle widzą – wieloświat jest Chaosem. Nie ma porządku, żadnego wzoru na nic.

Taki jest sens wieloświata, wielki sekret, do którego każdy inny jest zbyt tępy i tchórzliwy, by się przyznać! Rozejrzyjcie się. Czy jest jakiś wzór do tego istnienia? Jakiś ład, który daje temu wszystkiemu sens? Nie ma, nie ma ani jednego.

Więc po co z tym walczyć, skoro Chaos jest tym, czym rzeczy mają być? Ma w sobie własne piękno i cudowność. Patrząc w Chaos, ucząc się doceniać jego losowość i rozumiejąc majestatyczność zawiłości, Chaosyci uczą się sekretów wieloświata. Chcą igrać z bezkształtnym Chaosem i być częścią jego niekontrolowanej energii.

Filozofia Chaosytów
[1] Jazgoczący Dzikus

Jak dołączyć do Chaosytów?

[1] Jazgoczący Dzikus jest przedstawicielem frakcji Chaosytów. Żeby poruszyć z nim jakikolwiek temat, musimy wpierw warknąć, parsknąć, a na końcu zaimprowizować piosenkę: „Jeden człek, wiedeń człek, idą se przez las… Serce drewnianej kobiety nigdy nie odchodzi i nie śmieje w śniegu”.

Jeśli charakter Bezimiennego jest wystarczająco chaotyczny, może użyć opcji dialogowej: „Mogę do się przyłączyć czy Chaosytów?” (gramatyczna niepoprawność tego pytania jest celowa). W ten sposób dołączymy do pomylonej frakcji i otrzymamy 1000 PD. Jeśli po dołączeniu spróbujesz raz jeszcze dołączyć do Chaosytów, otrzymasz kolejne 2000 PD. Chaos.

Dzikus powie nam również kilka ciekawych rzeczy, między innymi to, że zgubiliśmy więcej niż jeden dziennik i jeden z nich spoczywa w kredensie, w gościnnym pokoju u Czuciowców.

Inne frakcje