Upadły

Upadły jest wyklętym dabusem, dawnym sługą Pani Bólu i jednym z kilku pozostałych jeszcze kapłanów martwego boga portali – Aoskara. Zyskał pewne uznanie jako twórca tatuaży w jakiś sposób obdarzając swe rysunki swego rodzaju życiem. Po prostu wróć do Upadłego z opowieściami o Twoich czynach, a on naniesie je na Twoją skórę, pozwalając Ci czerpać z nich siłę.

Wokół głowy Upadłego pojawia się ciąg symboli… trochę to trwa, zanim symbole się uformują, początkowo to tylko linie, potem rozbłyskują kolorami zapierającymi dech w piersiach. Zgadujesz jakie jest znaczenie części z nich i wydaje ci się, że jest artystą… a to jest salon tatuażu.

Aby porozumieć się z Upadłym możemy nauczyć się języka dabusów, jeżeli nasza mądrość ma odpowiedni poziom. W przeciwnym razie możemy pozwolić naszym towarzyszom na tłumaczenie jego symboli.

Odciętą rękę naszego poprzedniego wcielenia znajdziemy w katakumbach ziem umarłych. Jeżeli udamy się z nią do Upadłego dowiemy się, że niegdyś podróżowaliśmy z 4 towarzyszami.

„Upadły, to ty zrobiłeś tatuaże na tej odciętej ręce którą znalazłem?”

Upadły przez chwilę go bada, śledząc palcem wzór. Potem podnosi wzrok i pojawia się seria rebusów, na początku zamglonych, potem szybko się wyostrzają. Wydaje ci się, że powiedział że to twoje ramię, że tatuaże mówią o tobie i 'czwórce innych’.

Z głowy Upadłego wylatują cztery sznury symboli, odpowiadają wzorowi z odciętego ramienia. Trudno przetłumaczyć te symbole i w końcu nie jesteś pewien, czy dobrze je przełożyłeś. Wydaje ci się, że powiedział, 'niekochana, która kocha’, 'jeden który widzi’, ktoś 'chowany’ i ostatni 'w okowach’. Gdy kończy tłumaczyć przez chwilę unoszą się niezależnie, potem tworzą ogniwa, a w końcu łańcuch.

Deionarra. Zachariasz. Morte. Dak’kon.

Salon Tatuażu Upadłego

Salon mieści się w południowo wschodniej części Ula, na zachód od gospody pod Gorejącym Człekiem. Większość tatuaży dostępnych będzie dopiero wraz z przebiegiem przygody i po wykonaniu niektórych zadań.