Frakcja Anarchistów

Dołączenie do frakcji Anarchistów jest możliwe dopiero po przystąpieniu do Bogowców. Rekrutację rozpoczniemy, wykonując zadania dla Bedai-Lin.

„Te światy, te moce, wszystkie są fałszywe!” – krzyczy ta frakcja. “Wszystkie prowadzą ludzi w błędnych kierunkach, trzymając ich jako niewolników i więźniów dla tych potężnych. Stare wierzenia to kłamstwa”. Te skurle uważają, że Guwernaci, Chaosyci, Łaskobójcy, Atar – każdy z nich – nie troszczy się o prawdę. Ich faktole posiadają majątek, strażników, brzdęk, nietykalność. Nie szukają prawdy; po prostu chcą żyć w dostatku.

Cóż, Anarchiści twierdzą, że czas na zmiany. Czas, by wyrwać się z łańcuchów niewoli i szukać prawdziwej prawdy. A to się stanie tylko wtedy, gdy uwolnimy się od więzi z innymi frakcjami. Każdy musi mieć możliwość podejmowania własnych decyzji, ale czy jakakolwiek frakcja pozwoli komukolwiek odejść? Pomyśl, Harmonium rzekłoby: „Jasne, przyznajemy się do błędów. Idź szukaj własnej drogi”? Nie ma to szans!

Gdy frakcje upadną, wówczas ludzie będą mogli znaleźć prawdziwą prawdę. Złamać to wszystko i odbudować ze szczątków – to jedyny sposób.

[1] Bedai-Lin
[2] Kel’lera
[3] Sandoz
[4] Nadilin

Jak dołączyć do Anarchistów?

[1] Bedai-Lin zainteresuje się nami, dopiero gdy przystaniemy do frakcji Bogowców. Jeżeli powiemy jej, że nie jesteśmy oddani Bogowcom i to tylko pusty, nic nie warty tytuł, zaproponuje nam udział w sabotażu i kilka następujących po sobie zadań, dzięki którym Bezimienny może stać się Anarchistą:

  • Dopuść się sabotażu na machinie Bogowców – dostęp do maszynerii da nam Keldor na nasze życzenie. Wewnątrz komnaty [2] porozmawiajmy z Kel’lerą i wypytajmy ją o wszystkie szczegóły dotyczące działania machiny. Następnie zainicjujmy interakcję z pobliskim kontrolerem maszyny i dokonajmy sabotażu. Kiedy opuścimy pomieszczenie, usłyszymy wielki wybuch. Wróćmy jeszcze raz do machiny Bogowców, a ujrzymy zniszczone działo (8000 PD).
  • Zabij Sandoza, faktotuma Bogowców – to zlecenie będzie aktywne, jeśli Sandoz wciąż żyje i nie popełnił samobójstwa. Wróć ponownie na piętro [3] i zainicjuj atak. Pamiętaj przy tym, żeby nie czynić tego w towarzystwie gwardzistów (8000 PD).
  • Przemyć Bedai-Lin z kuźni – udaj się do Nadilina [4] i zakup od niego ubranie kowala. Kiedy wrócisz do Bedai-Lin, przekaż jej przebranie, a natychmiastowo eskortujesz ją na zewnątrz Wielkiej Kuźni (8000 PD).

Bedai-Lin zaprowadzi nas do magazynu w Niższej Dzielnicy, gdzie rezyduje frakcja Anarchistów (Otis, Konall i Lenna). Wyraź zainteresowanie dołączeniem do frakcji, a poznasz sekretne hasło: „miasto musi spłonąć”. Kiedy wypowiesz je przy Pennie Szydercy (drukarnia w Niższej Dzielnicy), Anarchiści potraktują cię jako jednego ze swoich.

  • Do frakcji Anarchistów dostęp możemy również uzyskać za sprawą Giltspura, o ile posiadamy spetryfikowanego Lim-Lima.
  • Dołączenie do Anarchistów jest opcjonalne, Bezimienny może również donieść na Bedai-Lin Keldorowi.

Inne frakcje