Beamdog jednak nie pracuje nad Planescape’em ‒ oświadczenie Trenta Ostera

Media zelektryzowały wieści o potencjalnym tytule, którego akcja miałaby się toczyć w Wieloświecie. W ślad za forum RPGCodex poszli PC Gamer, Eurogamer, USGamer i wiele dedykowanych Wortali (włączając w to nas). Niestety (lub stety) w najnowszym oświadczeniu szef studia zdementował pogłoski o nowej grze.

Trent Oster pisze:

Kreatywne działy Beamdog często eksperymentują z rozmaitymi pomysłami dotyczącymi różnych obszarów m.in. systemu Dungeons and Dragons. Tak było również z konceptami postaci Planescape: Unraveled przedstawionymi w niedawno opublikowanym dokumencie.

Nieustannie rozważamy w studiu nowe możliwości. Zwykle nie dzielimy się z nimi na zewnątrz, ponieważ mogłyby zostać zinterpretowane jako nowy projekt.

Eksperymenty ułatwiają nam wdrażanie nowych rozwiązań i pomysłów do projektów, nad którymi pracujemy. To również świetny sposób na szlifowanie umiejętności naszego zespołu kreatywnego. Czasami wracamy do eksperymentalnych przedsięwzięć i włączamy ich elementy do bieżących projektów.

Czy to znaczy, że Beamdog pracuje nad nowym tytułem spod znaku Planescape’a? Niestety nie ‒ zespół jest obecnie pochłonięty pracą nad innymi projektami. Planescape to niesamowity setting, który z radością odkrywaliśmy na nowo podczas tworzenia edycji rozszerzonej Tormenta i chcielibyśmy go ponownie odwiedzić w przyszłości. Czy to się wydarzy? To wie tylko Pani Bólu, a nie jest zbyt wylewna.

Możemy się więc na razie pozbyć nadziei na nowy tytuł rozgrywający się w ulubionym settingu. Ogromne poruszenie na popularnych portalach growych świadczy jednak o niegasnącym zainteresowaniu Planescape’em. Zresztą wieść zelektryzowała nie tylko graczy i dziennikarzy, ale również twórców oryginału ‒ Chrisa Avellone’a, Colina McComba i Adama Heinego.