Beamdog pracuje nad Planescape: Unraveled?

Społeczność RPGCodex i GameBanshee trafiła na trop nowej gry studia Beamdog (znanego szerzej z serii Edycji Rozszerzonych klasyków Forgotten Realms). Wiele wskazuje na to, że akcja tytułu może się rozgrywać w Wieloświecie.

Beamdog od dłuższego czasu zatrudnia ludzi do nowego projektu cRPG na licencji Dungeons nad Dragons. Do tej pory wszyscy podejrzewali, że będzie to kolejna gra osadzona w świecie dobrze znanych Zapomnianych Krain, jednak w prezentującym firmę od kuchni materiale wideo sprzed dwóch tygodni zauważono ślady wyraźnie wskazujące na setting Planescape.

Fragment w 2:37 przedstawia szkic ubiorów frakcji Przeznaczonych (ang. Fated), doskonale znanej z settingu Planescape.

Frakcja głosi, że uniwersum należy do tych, którzy potrafią stawić mu czoła. Każdy skurl tworzy własne przeznaczenie i nikogo nie można za nie winić. Ci, którzy narzekają na swoje szczęście, są po prostu słabeuszami: gdyby było im pisane powodzenie, powiodłoby im się. Tak właśnie według Zaborców działa Wieloświat: każdy ma potencjał, by stać się kimś wielkim, ale to nie znaczy, że się taki stanie. Ci, którzy pracują ciężko, otrzymują to, na co zasłużyli.

Nie ma sensu w poczuciu winy czy żalu za trepów, którym się nie udało – to ich własna kara za bycie słabym. Co łagodniejsi nazywają to okrutną filozofią. Cóż, to tylko usprawiedliwianie słabości. Oczywiście, istnieje współczucie, ale trzeba na nie zasłużyć.

Większość uważa, że Przeznaczeni jedynie biorą, ale oni sami twierdzą, że robią znacznie więcej. Jest wiele rzeczy, które musi posiąść trep – szacunek, dla przykładu. To właśnie coś, co według Przeznaczonych może zostać zabrane siłą.

Na zamieszczonym powyżej obrazku pojawia się również potencjalny tytuł, czyli Planescape: Unraveled, co może być nawiązaniem do postaci Raveli Szaradnej.

Amy Cornelson, artystka pracująca dla Beamdog, opublikowała na artstation grafiki koncepcyjne przedstawiające Złotych Panów (ang. Golden Lords), zwanych tak przez mieszkańców Sigil przedstawicieli najważniejszych rodów zamieszkujących bogate dzielnice Miasta Drzwi.

Oczywiście nic nie jest przesądzone. Może to równie dobrze być gra w settingu Forgotten Realms zahaczająca miejscami o Wieloświat, a ubiór Złotych Panów nie musić dotyczy sigilijskiej kasty, a oligarchicznej rady z Vesperin.

Zachęceni czy przerażeni?

Źródło: RPGCodex