Obszerna aktualizacja działu Planescape: Torment – nowa solucja, podręcznik gracza, baza przedmiotów i wiele więcej

Po kilku tygodniach intensywnej pracy możemy w końcu podzielić się z Wami najobszerniejszą dotąd aktualizacją materiałów dotyczących Planescape: Torment. Wzięliśmy na warsztat cały dział solucji i dokonaliśmy wielu poważnych zmian, praktycznie od nowa pisząc całą zawartość. Na Grimuarze pojawiła się też poprawiona baza przedmiotów (wciąż uaktualniana), nowa nawigacja boczna i sekcja podręcznika gracza.

Pełną listę zmian znajdziecie poniżej.

Nowy poradnik

[1] Interakcja
[2] Interakcja ukryta

Zrównaliśmy z ziemią dotychczasowy dział solucji, którego historia sięgała dziesięciu lat wstecz. Poradnik podzieliliśmy na pięćdziesiąt szczegółowych lokacji z dokładnym opisem miejsc, postaci i wydarzeń, nierzadko dodając fragmenty co ciekawszych dialogów. Każda z lokacji wsparta jest mapą z interaktywnymi znacznikami.

Podręcznik gracza

Przerobiliśmy również sekcję poświęconą głównemu bohaterowi przygody. Znajdziecie w niej ogólne informacje o tworzeniu postaci, poradnik przystępowania do poszczególnych frakcji, opis rodzajów charakteru, zestaw ogólnych wskazówek oraz bazę dostępnych przedmiotów (wciąż aktualizowaną o brakujące sekcje).

Bezimienny (autor: Grosnus)

Porządki

Pracując nad odrestaurowaniem istniejących sekcji, zauważyliśmy, że nasz Wortal złapał trochę zadyszki (i nagromadził sobie długu technologicznego) – wiele sekcji działało niesprawnie, niektórych artykułów (z których byliśmy całkiem dumni) nie dało się łatwo znaleźć. Postanowiliśmy poświęcić trochę czasu na porządkowanie nawigacji i wyeksponowaliśmy kilka zakurzonych materiałów, efektem czego poszczególne działy (Planescape: Torment i Planescape) mają uproszczoną, a jednocześnie kilka poziomów głębszą nawigację.

Oto kilka z zakurzonych artykułów, które chcieliśmy przypomnieć:

Zaktualizowaliśmy również sekcję działu redakcyjnego, główną nawigacje i kategorie Wortalu oraz pozbyliśmy się ponad trzystu nieaktywnych łączy (choć wciąż trochę ich zostało). Wersja mobilna – mamy nadzieję – jest teraz choć trochę bardziej intuicyjna.

Dopracowaliśmy też wewnętrzną nawigację powieści „Ogień i pył” (ang. „Fire and Dust”) i wyeksponowaliśmy w nawigacji autorską mapę Zewnętrza oraz nasze tłumaczenie mapy Sigil.

Przed nami wciąż długa droga, jest dużo do zrobienia i wiele treści, w które chcemy się zanurzyć. Na razie jednak trochę odpoczniemy przed kolejną większą aktualizacją. Jeśli chcecie nas złapać, jesteśmy dla Was dostępni pod adresem redakcja [at] grimuar.pl ([at] zamieńmy na @) oraz na naszym kanale Discord.