Torment – zwiastuny klas, zbliżająca się premiera i dwie nowele

Premiera Torment: Tides of Numenera zbliża się wielkimi krokami. Chociaż nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery (wiemy tylko, że planowana jest na pierwszy kwartał 2017 r.), zespół pracuje już nad ostateczną wersją „krążka”. Aby nieco osłodzić oczekiwanie, inXile opublikowało ostatnio zwiastuny przybliżające dwie spośród trzech dostępnych w grze klas, jak również fragmenty dwóch kolejnych nowel dostępnych dla donatorów.

Nano

Jako pierwszy swój film instruktażowy otrzymali nano, będący futurystycznym odpowiednikiem magów.

Glewia

W drugiej kolejności studio przybliżyło glewie – noszących ciężkie zbroje i potężną broń wojowników Dziewiątego Świata.

Do kompletu brakuje nam tylko prezentacji szelmy (ang. jack, postaci łotrzyka).

Nowele Niebieskiego i Srebrnego Nurtu

Na stronę donatorów zawitały dwie nowele – „Ostatnie dni Archopalazji” Tony’ego Evansa i „Cztery lekcje Chili Wielkiej” Mur Lafferty (dostępne dla uprawnionych darczyńców).

Fragment „Ostatnich Dni Archopalazji”

Reenowi Gnoseusowi potrzebny jest cud.

Jego żona Kyria umiera, a on, choć całe życie poświęcił nauce, nie zna lekarstwa na jej chorobę. Pewnego dnia nieznajomy opowiada mu o Archopalazji – zaginionym mieście pełnym cudów, w którym można znaleźć remedium na każdą przypadłość.

Zdesperowany Reen wyrusza wraz z żoną w podróż przez skażone pustkowia. Udaje im się wygrać wyścig z czasem – odnajdują miasto, a Kyria zostaje natychmiast uzdrowiona. Co więcej, staje się nieśmiertelna i zaczyna namawiać Reena, by również skorzystał z mocy dających wieczne życie.

Jaka jest jednak cena nieśmiertelności? Czy Reenowi tylko wydaje się, że osobowość Kyrii zaczyna się zmieniać? Gdzie tkwi sekret Archopalazji?

Fragment „Czterech Lekcji Chili Wielkiej”

Nikt nie znał jej rodziny. Nikt nie pamiętał, jak zginęli. Chila poprzysięgła sobie, że nie spocznie, póki na stałe nie zapisze swego imienia na kartach historii.

Chila i jej brat to bezdomne sieroty mieszkające w slumsach Klifów Sagusa. Dni upływają im na kradzieżach, oszustwach i walce o przetrwanie, ale Chila marzy o większym, lepszym przeznaczeniu. Obiecuje sobie, że za wszelką cenę postara się przekuć te marzenia w rzeczywistość. Korzystając z wrodzonej arogancji i sprytu, przekonuje swych biednych sąsiadów, a w końcu i całe miasto, że jest wielką bohaterką. Szybko jednak okazuje się, że osoby trzymające władzę zrobią wszystko, by jej nie stracić. Chila wpada w nie lada tarapaty, ale porażka budzi w niej nową siłę i jeszcze większą determinację, by wspiąć się na sam szczyt.

 

Przypomnienie dla donatorów

Jeśli wsparliście projekt Torment: Tides of Numenera na kwotę umożliwiającą odbiór fizycznych nagród (wersje pudełkowe, plakaty itd.), to ostatnia szansa, by założyć konto darczyńcy na platformie inXile. Jeśli nie zrobicie tego wkrótce, stracicie szanse, by otrzymać nagrody w dniu premiery (wydawca musi z odpowiednim wyprzedzeniem zebrać wszystkie niezbędne dane).