Tybir

„Po trzech butelkach tego specyfiku zaczęło mi się wydawać, że płyn coś do mnie wrzeszczy. Nie wypadało więc nie wychylić i czwartej.”

Tybir to stary najemnik o przyjaznym usposobieniu. Jest gadatliwy, a jako żołnierz ma w zanadrzu mnóstwo ciekawych opowieści. Zwykle to on będzie w drużynie duszą towarzystwa; chętnie sypnie żartem lub złotem na kolejkę dobrego trunku. Zawsze szuka okazji do wzbogacenia się, zdobycia sławy albo po prostu dobrej zabawy – niekoniecznie w tej kolejności.

Jak na żołnierza przystało, Tybir preferuje praktyczny ubiór, jednak w jaskrawych kolorach i o swobodnym kroju – nosi długi skórzany płaszcz, luźne spodnie i rozchełstaną koszulę, a przy pasie różne elementy ekwipunku. Jest powszechnie uważany za przystojnego, choć część jego uroku uleciała wraz z wiekiem i hulaszczym trybem życia. W walce ceni prostą  broń, a w razie potrzeby wyrównuje szanse brudnymi sztuczkami i obelgami.

Tybir odnosi się przyjaźnie do Ostatniego Porzuconego i jest skłonny spełniać jego zachcianki. To może mieć coś wspólnego ze zbliżającą się egzekucją jego wspólnika…