Premiera T:ToN już 28 lutego! Krótki przewodnik po wydaniach przedpremierowych

Po czterech latach przygotowań w końcu poznaliśmy ostateczną datę premiery Torment: Tides of Numenera ‒ 28 lutego 2017 r. W dniu światowej premiery w ręce polskich fanów trafi pełna polska wersja językowa gry.

Na następcę Planescape: Torment czekaliśmy bardzo długo. Dziękujemy Wam za to, że cierpliwie czekaliście razem z nami. Mamy nadzieję, że wszystkie nadzieje okażą się uzasadnione i w marcu będziemy już tylko wspólnie piali z zachwytu i cieszyli się pełnokrwistą opowieścią o tym, co znaczy życie jednego człowieka.

Torment: Tides of Numenera ukaże nam Dziewiąty Świat ‒ Ziemię oddaloną od naszych czasów o miliard lat, podczas których powstało i przeminęło przynajmniej kilka wielkich cywilizacji, z których każda odcisnęła swój ślad na naszej planecie. Wśród pozostawionych przez nie artefaktów (tytułowych numener) można odnaleźć m.in. międzygwiezdne portale, granaty grawitacyjne i biomechaniczne implanty, które dla niewtajemniczonych wydają się działać dzięki magii, a w rzeczywistości oparte są na prawach fizyki, których jeszcze nie poznaliśmy. Fabuła gry będzie kręcić się wokół nieśmiertelności i tego, jaki wpływ na świat może wywrzeć życie jednego człowieka. Zainteresowanych zachęcamy do dalszej lektury:

W związku z oczekiwanym wydarzeniem przygotowaliśmy dla Was zestawienie dostępnych na dzień dzisiejszy opcji zakupu gry. Najświeższe informacje znajdziecie zawsze na oficjalnej stronie zamówień http://buy.tormentgame.com/

Wydania cyfrowe:

Na oficjalnej stronie zamówień widnieje informacja, że edycje cyfrowe pojawią się wkrótce. Obecnie mamy do wyboru tylko poniższe opcje:

Przez stronę gry (na PC): https://torment.inxile-entertainment.com/pledge

Digital Collector’s Edition ‒ 60 dolarów (ok. 250 zł)

Zawartość: gra, soundtrack w wersji cyfrowej, artbook, siedem nowel oraz kilka innych dodatków wyszczególnionych tutaj


Pakiet z Wasteland 2 ‒ 65 dolarów (ok. 275 zł)

Zawartość: cyfrowa wersja Torment: Tides of Numenera, cyfrowa wersja Wasteland 2 (z bezpłatną aktualizacją do wersji Director’s Cut) oraz dodatki wyszczególnione tutaj

Przez sklep Steam (w wersji z wczesnym dostępem do pierwszego rozdziału gry w wersji angielskiej): 45 euro (ok. 200 zł):

Tym, którzy kupili już T:ToN na Steamie lub zrealizowali za pomocą tej platformy klucz do bety, w dniu premiery gra automatycznie zaktualizuje się do ostatecznej wersji. Donatorzy, którzy grali w betę za pośrednictwem Steam, a ostatecznie chcieliby otrzymać pełną wersję gry bez DRM poprzez GOG, w momencie premiery dostaną możliwość wymiany klucza.

Wydania pudełkowe:

Zwolennicy wydań tradycyjnych mogą już nabyć w przedsprzedaży Edycję Premierową (Day One Edition) na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Jest ona dostępna w dwóch wariantach ‒ zwykłym i kolekcjonerskim.

Edycja Premierowa

Zawartość: pudełko z grą, soundtrack na CD, cyfrowy Poradnik Podróżnika, drukowana mapa świata, zbroja dla postaci (Syntstalowy Pancerz Umysłu)


Edycja Premierowa KolekcjonerskaZawartość: kolekcjonerskie pudełko z grą, soundtrack na CD, drukowany i cyfrowy Poradnik Podróżnika, drukowany artbook, statuetka, drukowana mapa świata, talizman, zbroja dla postaci (Syntstalowy Pancerz Umysłu)

Listę oficjalnych dystrybutorów można znaleźć na stronie http://buy.tormentgame.com/ ‒ będzie widoczna po wybraniu odpowiedniej platformy.

Uwaga: do zamówień przedpremierowych do wyczerpania zapasów dodawany jest ekskluzywny steelbook.

Wszystkie powyższe informacje dotyczą wersji gry na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Dokładna data premiery wersji Mac i Linux nie jest jeszcze znana.

Wymagania sprzętowe wersji PC (ze sklepu Steam):

MINIMALNE:

 • System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core 2 Duo lub odpowiednik AMD
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260 lub Radeon HD 4850 (512 MB VRAM)
 • DirectX: Wersja 9.0c
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

ZALECANE:

 • System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel i5 series lub odpowiednik AMD
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 lub Radeon HD 5770 (1 GB VRAM)
 • DirectX: Wersja 10
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX