Callistege

Tysiąc moich sióstr podzieliło cię na tysiąc kawałków i rozrzuciło je po tysiącu światów. A ja nie lubię pozostawać w tyle.

Gdy Ostatni Porzucony odzyskuje przytomność, Callistege już jest w pobliżu, bacznie go obserwując. Należy do Zakonu Prawdy, jako że gromadzenie wiedzy ma w jej życiu priorytetowe znaczenie. Callistege ma reputację osoby amoralnej, wyrachowanej i skłonnej do manipulacji, słynie też ze swojej brutalności. Ci, którzy ją znają, starają się nie wchodzić jej w drogę; niektórzy sugerują, że dokładnie taki efekt chciała osiągnąć. W swoim dążeniu do odkrycia ukrytej prawdy Callistege jest gotowa przyjąć pewien relatywizm moralny,

I lepiej, żeby niektóre z jej sekretów pozostały sekretami. To wielowymiarowa postać – dosłownie. Wokół Callistege przebłyskują jej liczne odbicia. Każda z jej „sióstr”, ubrana w charakterystyczną wymyślną suknię, w mniej lub bardziej bezpośredni sposób naśladuje jej działania. W walce bohaterka wykorzystuje swoje umiejętności nano i ataki długodystansowe, a z pomocą swoich sióstr może unikać obrażeń, „teleportując się” z miejsca na miejsce.

Callistege otwarcie okazuje życzliwość wobec Ostatniego Porzuconego i zachęca go do poznawania otaczającej go rzeczywistości. Dla tych, którzy ją znają, takie zachowanie byłoby jednak co najmniej podejrzane. Jakie są faktyczne motywy jej postępowania?