Numenera oficjalnym settingiem następcy Planescape: Torment

Jeżeli wierzyć informacji z Rock Paper Shotgun, Brian Fargo w wywiadzie (który nie został jeszcze opublikowany) raz jeszcze podkreślił, że następca Tormenta to już tylko kwestia czasu. Co więcej, gra będzie bazować na settingu Numenerafuturystycznym świecie role playing Monte Cooka, który zebrał ponad 500 tysięcy dolarów na kickstarterze.

Numenera to futurystyczna gra role playing w dalekiej przyszłości. Ludzkość żyje wśród pozostałości po ośmiu wielkich cywilizacjach. Bioinżyneria, nanotechnologia, orbitujące wokół planet satelity, tysiące różnych, niezwykłych wynalazków – to tylko niektóre zagadnienia tematyczne settingu.

Gracze eksplorują świat zagadek i niebezpieczeństw, szukając pozostałości po artefaktach przeszłości, nie po to, by wspominać stare czasy, ale by zbudować przyszłość i wykuć swoje przeznaczenie na nowo.

Plany zostaną zastąpione „ścieżkami” do wrogich światów i zadziwiających krajobrazów, starożytnej maszynerii, która przeniesie graczy w niezwykłe miejsca. Setting przedstawi diaboliczne kreatury z odległych wymiarów. Nie będzie bogów, ale pojawią się istoty które przeżyły milenia, posiadając moce tworzenia i niszczenia.

Oficjalna strona Numenery zawiera bardzo ciekawe materiały graficzne:
http://numenera.com/

Oczywiście postaramy się Was na bieżąco informować :)