Nowy zwiastun i zapowiedź wersji konsolowych Torment: Tides of Numenera

Przedstawiamy Wam zwiastun Tormenta, w którym zobaczycie całkiem sporo lokacji z gry. Część z nich z pewnością rozpoznają osoby, które śledzą produkcję od premiery wersji alfa i beta. Oprócz Klifów Sagusa i ich okolic w trailerze pojawią się takie lokacje jak Wykwit, Oaza M’ra Jolios (0:50), Azyl (0:32) oraz (najprawdopodobniej) Dolina Poległych Bohaterów (0:28).


[av_video src=’https://www.youtube.com/watch?v=er2g8BVWCFk’ format=’16-9′ width=’16’ height=’9′ custom_class=” av_uid=’av-26f1u7′]

Niecałe dwa miesiące temu informowaliśmy Was, że światowym wydawcą Torment: Tides of Numenera zostanie polska firma Techland. W najnowszej aktualizacji na stronie Kickstartera obecny dyrektor projektu, Chris Keenan, przybliżył szczegóły tej współpracy:

Techland zajmie się dystrybucją detaliczną, promowaniem gry i przedmiotowymi nagrodami dla donatorów. Dzięki temu my będziemy mogli przeznaczyć znaczną większość naszych zasobów na dalszy rozwój gry. Techland tworzy zespół, który może na wielu polach użyczyć nam swojej rozległej wiedzy i doświadczenia. W tym czasie my będziemy bezpośrednio dopracowywać świat Tormenta.

Dzięki współpracy InXile i Techlandu duchowy następca Udręki pojawi się też na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W dalszej części aktualizacji Chris zaprasza na targi Gamescom, gdzie InXile i Techland będą prezentować konsolową wersję Tormenta. Targi odbędą się w dniach 18-21 sierpnia w Kolonii.

Podręczniki do systemu RPG Numenera wzbogaciły się o nową pozycję – The Explorer’s Guide autorstwa Shanny Germain. Przewodnik skierowany jest do fanów Tormenta, ponieważ skupia się na „lokacjach, przedmiotach, postaciach i wydarzeniach z samej gry”; obejmuje jednak również treści pośrednio związane z akcją T:ToN, takie jak wiedza o świecie gry.