Przewodnik po Wojnie Krwi – autorska instrukcja gracza do kart Blood Wars CCG

W 1995 roku TSR wydało kolekcjonerską grę karcianą (ang. collectible card game, w skrócie CCG) „Blood Wars” opartą na settingu Planescape i kluczowej dla niego idei Wojny Krwi. W sprzedaży pojawiły się wówczas duel decki oraz boostery, dzięki którym można było uzupełniać kolekcję. Choć gra od dawna nie jest już dostępna w dystrybucji, zapewne wielu fanów settingu do dziś posiada w swoich zbiorach choćby pojedyncze karty.

Jednym z nadal aktywnych graczy jest FallDamage312, który opublikował właśnie autorską instrukcję w wersji polskiej i angielskiej. Możecie ją pobrać pod poniższymi linkami:


Jeśli jesteście zainteresowani tajnikami karcianki, a nie posiadacie jej w swojej kolekcji, zachęcamy Was do odwiedzenia kanału #bloodwars na naszym Discordzie. Niewykluczone, że znajdziecie tam ekipę, która użyczy kart i zaprosi Was do swojej gry :)

Na potyczki w „Blood Wars” możecie zgrać się również z samym FallDamage312, który organizuje partyjki w Lublinie (w tym celu możecie umówić się z nim na Discordzie – własna talia nie jest konieczna!).

Jeśli ciekawi Was, jak wyglądają karty, pod poniższym linkiem znajdziecie ich zdjęcia:

O grze 

Blood Wars to karciana gra wieloosobowa dla 2-6 graczy, w której wcielamy się w potężne Moce kontrolujące dowódców Wojny Krwi i walczące w ich imieniu legiony. Celem gry jest pokonanie innych graczy i podbicie Sfer Niższych. Ilustracje do kart wykonali m.in. Tony DiTerlizzi, Dana Knutson i Rob Lazarretti.

W grze spotkacie cztery typy kart: Dowódców (ang. Warlord), Legiony (ang. Legion), Pola Bitew (ang. Battlefield) i Przeznaczenia (ang. Fate). Karcianka korzysta ze znanego z Dungeons and Dragons systemu charakteru, który odgrywa kluczową rolę w tworzeniu armii.

Po więcej zapraszamy na kanał #bloodwars.