Torment – serce Klifów Sagusa, nowa ścieżka dźwiękowa od Marka Morgana

W zwięzłej aktualizacji Torment: Tides of Numenera usłyszymy nowy utwór i przyjrzymy się bliżej targowej dzielnicy Klifów Sagusa.

Myślę, że nie musimy tu nikomu przedstawiać Marka Morgana. Poniżej znajdziecie skomponowaną przez niego ścieżkę dźwiękową, którą usłyszymy, przemierzając Klify Sagusa.

Pod tym adresem znajdziecie inne dotychczas opublikowane utwory.


 

Mniejszy Plac (Circus Minor)

Mniejszy Plac jest tętniącym sercem Klifów Sagusa, kombinacją festiwalowego rozgardiaszu i targowiska. Wszystkie publiczne wydarzenia (w tym egzekucje) organizowane są wokół gromadzących się tu tłumów i kramów kupieckich. Plac ten jest w zasadzie dzielnicą klasy średniej, ale spotkamy tu przedstawicieli różnych warstw społecznych, w tym artystów, aktorów, a także przybyszów czy inne tajemnicze osobistości.



Mniejszy Plac (wyższa rozdzielczość)


Dzielnica tętni życiem, stoiska targowe, namioty i karawany otaczają ulice, wiatr porusza chorągwiami. Spośród wszystkich dystryktów to tutaj jest najwięcej zieleni.

Plac ten skrywa jednak tajemnice. Mieszkańcy dekorują wystające z ziemi szczątki starożytnej numenery. Niektóre z nich służą jako uliczne lampy, inne wykorzystywane są w odmiennych celach – dawno jednak zapomniano, w jaki sposób te antyczne konstrukcje służyły przeszłym cywilizacjom. Wyraźnym tego przykładem jest Zegar, strzelisty artefakt numenery, wznoszący się nad dzielnicą, istniejący pomiędzy różnymi wymiarami i osiami czasu jednocześnie.

Mniejszy Plac posłuży jako swoiste wprowadzenie do Klifów Sagusa; to relatywnie spokojny obszar z wieloma interesującymi postaciami i osobliwymi zagadkami do rozwiązania. Usłyszymy tu również wiele rozmaitych historii, a bohaterowie opowiedzą nam więcej o świecie i rządzących nim prawach.


Tytułem przypomnienia dla osób, które posiadają klucz do betatestów Torment: Tides of Numenera – produkcję będzie można pobrać 17 stycznia przez platformę Steam.