Numenera: Strand wkrótce na Kickstarterze

Kampania (marketingowa) Dziewiątego Świata trwa w najlepsze. Po licznych edycjach, dodatkach do systemu i nadchodzącej produkcji inXile przyszedł czas na krótkometrażówkę sci-fi.

Na oficjalnym profilu systemu zapowiedziany został krótki film pt. „Numenera: Strand”.
Trailer zobaczymy już 2 lutego, kiedy projekt pojawi się na Kickstarterze.

Zapowiedź:

Ze świata nieskończonej wyobraźni na duży ekran – Numenera ożywa.
Joan Manuel Urguiaga Valdes wyreżyseruje krótki film, historię włóczęgi eksplorującego opustoszałe plaże Dziewiątego Świata. W trakcie poszukiwań bohater trafi na artefakt numenery, uwalniając tym samym łańcuch wydarzeń, które na zawsze zmienią jego życie.
Przygoda opracowana zostanie przez Monte Cook Games i Valdes/Eriksdotter.

Aktualizacja: Link do KS


Bardzo możliwe, że koncepcja krótkometrażowego filmu została zainspirowana „Ambicją” Tomka Bagińskiego. Przypomnę tylko, że film był promocją misji Rosetta i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dość szerokiej widowni. Pamiętam nawet, jak swego czasu na profilu Numenery przyrównywano bohaterów do „nano”, czyli futurystycznych „magów” uwalniających energię za pomocą ezoteriów (artefaktów na pograniczu magii i techniki).


[av_video src=’https://www.youtube.com/watch?v=32vlOgN_3QQ’ format=’16-9′ width=’16’ height=’9′ custom_class=” av_uid=’av-3nw7an’]

Niezależnie od źródła inspiracji, tego typu przedsięwzięcia na pewno dobrze wpływają na promocję systemu i poszerzanie potencjalnej widowni – zarówno samej Numenery, jak i duchowego następcy Planescape: Torment. Dobrze widzieć, że twórcy systemu nie próżnują i szukają nowych sposobów komunikacji.

Jeżeli nie zapoznaliście się jeszcze z Numenerą, zachęcamy was do przeczytania serii artykułów na Grimuarze, zaczynając od tego.

Oficjalny plakat:

[av_image src=’https://grimuar.pl/wp-content/uploads/2018/05/numenera3.jpg’ attachment=’2149′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ custom_class=” admin_preview_bg=” av_uid=’av-2bz0tb’][/av_image]