Torment ‒ Unity 5, twórca Primordii dołącza do zespołu

Chociaż ostatnio niewiele pisaliśmy o Tormencie, a samo studio nie publikowało żadnych większych aktualizacji, prace nad produkcją wciąż trwają, czego przykładem są wywiady, posty i odpowiedzi ekipy odpowiedzialnej za duchowego następcę.

Mamy dla was kilka informacji wartych odnotowania.

Przede wszystkim, Torment: Tides of Numenera przenosi się na piątą wersję silnika Unity. Steve Dobos, czarodziej/programista inXile migrację tłumaczy ulepszeniami mechaniki i lepszą organizacją drzewek animacji. Jedną z wad takiego rozwiązania jest rezygnacja z technologii o nazwie “deferred shading” (technika umożliwająca stosowanie dowolnej liczby dynamicznych świateł), która w najnowszej wersji Unity nie wspiera rzutu izometrycznego.

Kolejną informacją, którą opublikował zespół inXile, jest przyjęcie w szeregi nowego dewelopera ‒ Marka Yohalema ‒ twórcy niskobudżetowej przygodówki pt. „Primordia” (której inspiracją był Planescape: Torment). Chociaż nie mieliśmy przyjemności poznać twórczości Marka, jego produkcja zbiera znakomite recenzje.



Zwiastun tytułu ‒ czy latający robot kogoś wam przypomina?


Z innych wieści ‒ w wywiadzie dla włoskiego bloga Torment: Tides of Numenera Colin McComb tak uzasadnił wprowadzenie do gry lokacji, które nie pojawiły się w podręczniku:

Nie odwiedzicie żadnych lokacji znanych z podręcznika, ale część z nich zostanie wspomniana w grze. Nie chcemy ryzykować niekanonicznego przedstawienia Ostoi [ang. Steadfast] przez własną interpretację wizji Montego Cooka. Numenera jako nowy setting nadal potrzebuje pewnego tła fabularnego. Kiedy planowaliśmy Tormenta, podręcznik nie był jeszcze ukończony, postanowiliśmy więc rozbudować Pozaświat [ang. Beyond the Beyond] i na późniejszym etapie zintegrować go z Ostoją.

Inaczej mówiąc, lokacje zawarte na podręcznikowej mapie Numenery będą tłem fabularnym dla produkcji, ale nie odwiedzimy ich w czasie wędrówki. Tytuł natomiast rozgrywać będzie się na niezbadanych, nowych obszarach Dziewiątego Świata. W ten sposób gra i setting trzymać będzie się wspólnego kanonu.