Shadowrun: Hong Kong na Kickstarterze

Ekipa odpowiedzialna za Shadowrun: Returns i Dragonfall powraca z nowym pomysłem na produkcję utrzymaną w zdominowanym przez triady Hong Kongu.

Nie jest to w żadnym razie prequel, paraquel, midquel, sequel czy interquel, a po prostu nowa kampania ‒ co więcej twórcy zarzekają się, że tym razem nie potrzebują środków na rozpoczęcie pracy, a wyłącznie budżetu, który pozwoli im poszerzyć ‒ po raz kolejny ‒ możliwości tytułu. Po dużym sukcesie niezłego Shadowrun: Dragonfall zebranie odpowiednich funduszy jest tylko formalnością (projekt w momencie publikacji tego newsa zebrał całą sumę).

Kampania KS: Shadowrun: Hong KongOficjalny materiał z kampanii KS


Prosperująca metropolia w morzu chaosu

Hong Kong to kraina przeciwieństw ‒ jedno z najbardziej prosperujących centrów biznesu w Szóstym Świecie, a zarazem jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc, do których możesz trafić. To miasto jaskrawych świateł, błyszczących wieżowców i niespokojnych dusz. Tu życie jest tanie, a wszystko jest na sprzedaż.

Shadowrun: Hong Kong ma łączyć fantastyczne elementy settingu, w tym podziemny świat triad, gangów, dzikiej magii i cybertechnologii. Twórcy obiecują mocną historię, dobrą narrację, mnóstwo moralnych dylematów, załogę niezapomnianych osobowości, wyzywający taktyczny, turowy system walki, bogaty rozwój postaci i jedyną w swoim rodzaju przygodę w cyberpunkowej oprawie.

Dlaczego Hong Kong? Spośród miast, które zaproponowali twórcy, donatorzy poprzednich projektów wybrali właśnie miasto triad.

Ekipa shadowrunnerów

Podobnie jak w Dragonfallu, w nowej historii spotkamy niebezpiecznych i interesujących towarzyszy. Wśród nich: Gobbet, orczą szamankę umiejętnie kontrolującą pole bitwy; Duncana Wu, „specjalistę ds. zabezpieczeń”; Is0bel (pisownia oryginalna), doświadczoną krasnoludzką hakerkę oraz Ractera, o którym dowiemy się więcej w czasie kampanii.

Cechy produkcji

Cechy samego settingu jak i produkcji bardzo się nie zmieniły. Warstwa wizualna, jak również mechanika tytułu, nie ulegną poważnej modyfikacji (nie licząc tego, co uda się osiągnąć za pomocą finansowania społecznościowego).

  • Klasyczna przygoda z naciskiem na dobrą narrację, nieliniowa historia z różnorodnymi bohaterami (na tym etapie szacowana na około 12 godzin gry);
  • Jedyny w swoim rodzaju cyberpunkowy setting ‒ łączący magię i technologię, rasy rodem ze światów fantasy z dystopijną przyszłością cybertechnologii;
  • Dowodzenie drużyną ‒ poprowadzimy ekipę shadowrunnerów; każdego z nich prowadzić będą własne motywacje; członkowie drużyny są tak zaprojektowani, aby pełnić szczegółowe role w czasie misji;
  • Taktyczna, turowa walka ‒ kryj się za przeszkodami, szarżuj na przeciwników, ciskaj kulami ognia w tłumy wrogów ‒ do twojej dyspozycji trafi ponad 200 broni i czarów;
  • Potężny edytor gry umożliwiający projektowanie własnych kampanii.

Projekt możecie wesprzeć pod tym adresem.