Nazralath: Upadły Świat – debiutancki projekt Euclidean Studios inspirowany Planescape: Torment i dziełami Beksińskiego

Nazralath: The Fallen World to debiutancki projekt serbskiego Euclidean Studios, inspirowany Planescape: Torment, serią Dark Souls oraz dziełami Zdzisława Beksińskiego i H.P. Lovecrafta. Zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej, prezentuje mroczną atmosferę produkcji oraz jej klimatyczną oprawę muzyczną i graficzną.

Głównym bohaterem Nazralath jest Orphiel, upadły rycerz z dalekich krain, który nie pamięta swojej przeszłości. Może się opierać jedynie na skrawkach wspomnień, które powracają do niego za sprawą wyblakłych ornamentów na jego podniszczonej zbroi. Bohater budzi się w zimnym, rozpadającym się grobie, w trzewiach świątyni Dirphal. Jego ciało znaczą liczne głębokie rany, zdecydowanie z rodzaju śmiertelnych.

Gra jest na wczesnym etapie produkcji. Twórcy obiecują, że rozgrywka nie będzie miała charakteru liniowego – gracz zdecyduje, jaką ścieżką chce podążyć (spotkamy się więc zarówno z drzewkami dialogowymi, jak i wyborami wpływającymi na postępy historii). Choć tytuł czerpie inspirację z serii Dark Souls, twórcy zamierzają obrać nieco inną drogę i bardziej skupić się na opowiadanej historii – sami określają swój projekt jako „Planescape: Torment w trzeciej osobie”. Dla przykładu, możliwe będzie wybranie bezkrwawej ścieżki (a przynajmniej takie są plany na etapie koncepcyjnym). Sama eksploracja będzie bazować na odwiedzaniu lokacji za pośrednictwem mapy świata (jak w Fallout 1 i 2).Główny bohater, wzorem choćby Planescape: Torment, będzie z góry zdefiniowany i narzucony (łącznie z historią i osobowością). Jego bieżące zachowanie zostanie jednak w znacznym stopniu pozostawione w rękach gracza – jeden z twórców podał tu za wzór Geralta.

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna. Osobiście chciałbym zobaczyć jeszcze Planescape’a w podobnym wydaniu – początkowe klatki Nazralath przypominają Zewnętrze i tonące w ziemi szkielety martwych bogów, a klimat jest tak gęsty, że można go by ciąć ostrzem entropii.

Nazralath: The Fallen World – oficjalna strona