Premiera Shadowrun: Dragonfall

Dzisiaj ma miejsce premiera nowej kampanii do Shadowrun – komputerowej gry fabularnej sfinansowanej za pomocą platformy Kickstarter. Oprócz nowej lokalizacji, bohaterów i cybersprzętu, dodatek zaoferuje nam kilka znaczących usprawnień.

Samodzielna cena rozszerzenia wynosi 14 EUR, przy czym według platformy Steam wymagana jest podstawka, czyli Shadowrun: Returns. Donatorzy projektu (Kickstarter) otrzymają dodatek za darmo.

Oficjalna strona: Shadowrun: Dragonfall


Trailer


Zarys fabuły

Berlin – stabilna anarchia narzucona przez nieustannie zmieniające strony konfliktu koalicje megakorporacji i frakcje polityczne. Miejsce, w którym odpowiednie znajomości decydują o zamożności i biedzie jednostki. Miasto pełne dobrze płatnych i niebezpiecznych kontraktów.

Dla ciebie i twoich doświadczonych towarzyszy to kolejny dzień w Wolnym Mieście Berlin.

Cechy Dragonfall:

  • Nowa kampania: twój bohater zostanie wplątany w zdradziecką konspirację. Operując własną dzielnicą, wybierzesz misje, które chcesz wykonać;
  • Nowa lokalizacja: Shadowrun: Dragonfall zabiera graczy do Wolnego Miasta Berlin, metropolii pełnej niezwykłych, nowych środowisk i różnorodnych bohaterów. Usłyszymy nową ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Sama Powella, autora muzyki do oryginalnego Shadowruna;
  • Kontroluj drużynę: pokierujesz poczynaniami drużyny shadowrunnerów, bohaterów z własną agendą i przeszłością. Każdy z towarzyszy posiada unikalny zestaw umiejętności, mocy i słabych punktów, dzięki czemu odgrywa odmienną, interesującą rolę w wykonywaniu misji.
  • Nowe bronie, cybersprzęt, przeciwnicy i nie tylko: sprawdź, jak sprawnie radzisz sobie z karabinem snajperskim, siejącym zniszczenie granatnikiem lub paraliżującym taserem. Uzbrój się w najnowszy cybersprzęt i walcz z niebezpiecznymi przeciwnikami – włączając w to nowe magiczne potwory: gargulce i ogniste smoki. Dragonfall zawiera nowych bohaterów, portrety, przedmioty i ulepszenia;
  • Zapisuj wszędzie: możesz w każdej chwili zapisać stan gry. Funkcjonalność ta zostanie dodana również do oryginalnej kampanii Shadowrun: Returns – Dead Man’s Switch.
  • Nowy edytor: szeroki zestaw ulepszeń do edytora dla moderów Shadowrun – włączając w to m.in. lepszą kontrolę światła, obserwację celów misji w interfejsie gry, umieszczanie eksplodujących beczek i możliwość wpisywania przez graczy  podczas dialogów haseł składających się z cyfr oraz ciągów znaków. Dodatkowo moderzy będą mogli korzystać z całej zawartości, która pojawi się w kampanii Dragonfall.