Intro Wasteland 2 – „Odszedł jako Strażnik Pustkowi”

Ekipa Briana Fargo opublikowała intro do przygotowywanego na sierpień Wasteland 2. Film wprowadza nas w klasyczny klimat gier postapokaliptycznych, przedstawiając Strażników Pustkowi i zdewastowany wojną świat.

Brakuje co prawda głosu Rona Perlmana, ale wprowadzenie do produkcji (biorąc pod uwagę niski budżet) tworzy własny, wcale nie gorszy klimat.

Zajawka fabuły:

Świat jutra stał się antytezą czystego, futurystycznego społeczeństwa. Pustkowia to rzeczywistość rozkładu. Niegdyś migoczące miasta ze szkła i stali leżą w gruzach. Rdzawe kadłuby samochodów miotają się po miejskim środowisku, przypominając o przeszłości.

Ocaleni z kataklizmu zjednoczyli się w małe przygraniczne społeczności. W przeciwieństwie do Dzikiego Zachodu sprzed setek lat, teraźniejszość to wiek surowego indywidualizmu; społeczeństwa, w którym więzy między ludźmi są kruche i od każdego wymaga się opanowania sztuki przetrwania.

Więcej informacji o fabule i wydarzeniach przedstawionych na filmie znajdziecie w naszym tłumaczeniu: Wasteland 2 ‒ wstęp do fabuły.