Baldur’s Gate: Oblężenie Smoczej Włóczni ‒ sekwencja otwierająca i nowe fragmenty rozgrywki

Już 31 marca zadebiutuje Siege of Dragonspear – rozszerzenie Wrót Baldura rozgrywające się między pierwszą a drugą częścią.

Korzystając z tej okazji, Gamespot zaprezentował sekwencję otwierającą oraz fragmenty rozgrywki pochodzące prawdopodobnie m.in. z tytułowego oblężenia. Uwaga: w poniższym materiale znajdują się spoilery z pierwszej części gry.


O interquelu pisaliśmy już kilkukrotnie. Dla przypomnienia – rozszerzenie zabierze nas między innymi do Upadłej Świątyni Bhaala, miejsca kultu poświęconego w przeszłości Panu Mordu, a dziś opanowanego przez jego wrogów. Odwiedzimy zaginione w czasie miasto krasnoludów, będziemy uczestnikami oblężenia zamku Smoczej Włóczni. Dotrzemy również na Most Boareskyr, na którym Cyric zabił Bhaala (a krew Pana Mordu wciąż zanieczyszcza tamtejsze wody).

Chociaż Sarevok został powstrzymany, obywatele Wrót Baldura nie zaznali pokoju. Z północy maszeruje krucjata, zakłócając handel na Wybrzeżu Mieczy. Charyzmatyczna przywódczyni zwana Lśniącą Damą (Shining Lady) prowadzi swoją armię. Historia kobiety owiana jest zasłoną tajemnic. Czy plotki mówią prawdę – jest, jak ty, dzieckiem boga?

Zwiastun Siege of Dragonspear

Strona oficjalna

Tytuł zadebiutuje 31 marca. Siege of Dragonspear jest rozszerzeniem Baldur’s Gate: Enhanced Edition ‒ aby w nie zagrać, konieczne będzie posiadanie podstawki.